• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Бронзова засмага: красиво та небезпечно

У спеку більшість людей прагнуть до найближчої водойми, щоб остудитися і позасмагати на сонечку. Однак бажана багатьма "бронзова" засмага може бути небезпечною для здоров'я

Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла лікар-дерматолог Олександра Фільова, пише cursorinfo.

За словами фахівця, сонячні ванни приносять організму користь, тому що зміцнюють імунітет, допомагають виробленню серотоніну та синтезу вітаміну D, але щоб не нашкодити здоров'ю, дуже важливо контролювати їхнє дозування. Під час засмаги слід дотримуватись правил обережності.

Дерматолог розповіла, що наслідки негативного впливу ультрафіолетового випромінювання на шкіру можуть бути видні не відразу, оскільки мають накопичувальний ефект, та вказала на основні можливі наслідки сильної засмаги.

Втрата води та швидке старіння

При "бронзовій" засмазі клітини організму піддаються надмірній інсоляції, тому активніше втрачають воду. А зневоднення організму негативно позначається на еластичності шкіри, на ній починають з'являтися дрібні, а потім і глибокі зморшки, а це візуально старить людину.

Нові родимки

При частому впливі ультрафіолету на тілі починають виникати нові родимки, а також дрібні та великі пігментні плями. Згодом можуть загостритися деякі дерматози, наприклад, розацеа або виникнути алергічна реакція.

Шкода сітківці ока

Довге перебування під прямим сонячним промінням негативно позначається і на зоровій системі, зокрема може знизитися гострота зору. Дерматолог попереджає, що за сонячної погоди не варто довго гуляти на вулиці без сонцезахисних окулярів. Також не забувайте про крислаті капелюхи і кепки, або ж відпочивайте під спеціальними парасольками.

Ризик онкології

Сонячні ванни у великій кількості можуть підвищити ризик розвитку онкологічних захворювань шкіри, оскільки під впливом ультрафіолетових променів родимки можуть почати мутувати та перетворюватися на небезпечні новоутворення. Не забувайте захищати свою шкіру спеціальними сонцезахисними кремами.

Запалення

Дерматолог каже, що тривале перебування на сонці може призвести до опіку, проте це не лише боляче, а й небезпечне для організму. Через пошкоджений епідерміс в організм можуть потрапити шкідливі мікроорганізми та розпочати запальний процес.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua