• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

"Це смертний гріх": Кучма написав листа з проханням до Саакашвілі

Другий президент України Леонід Кучма звернувся до влади Грузії з проханням зайняти більш м'яку позицію стосовно колишнього президента країни Міхеїла Саакашвілі, який другий тиждень голодує у СІЗО міста Руставі. Також український політик закликав Саакашвілі припинити голодування

Реклама на dsnews.ua

Відповідний текст звернення Кучми є в розпорядженні видання "Гордон", передає "ДС".

Так, у листі Кучма звернувся до України: "Михайло Саакашвілі – дуже багатогранна складна особистість. Не дивно, що ситуація, яка склалася з Михайлом, дуже складна і простого виходу немає. Для його пошуку всім сторонам треба докласти максимальну виваженість і справжню мудрість. Я дуже сподіваюся, що керівництво Української держави витримає цей тест, не поступившись ні інтересами нашого громадянина, ні стратегічними імперативами відносин з ключовим партнером – Грузією".

Також він звернувся до влади Грузії.

"Я дуже хочу, щоб керівництво демократичної Грузії насамперед бачило в особистості Михайла Саакашвілі не свого політичного опонента, а визнаного світом архітектора унікальних реформ. Значною мірою саме завдяки їм Грузія наблизилася до європейських цінностей, серед яких абсолютно безумовним є гуманізм", – написав Кучма.

В кінці свого звернення Леонід Данилович попросив свого грузинського колегу все ж припинити голодування: "Нарешті, я наполегливо закликаю самого Михайла припинити голодування. Я знаю його як рішучого бійця і віруючого християнина. Але виснажувати себе означає втрачати сили, без яких в подальшій боротьбі стає неможливою. А заподіювати собі непоправної шкоди – це смертний гріх".

Нагадаємо, Саакашвілі був затриманий 1 жовтня в Тбілісі. Прем'єр-міністр країни Іраклій Гарібашвілі заявив, що експрезидент Грузії Саакашвілі повернувся на батьківщину, щоб улаштувати вбивство опозиціонерів і заворушення. Він вказав, що Саакашвілі зможе повернутися в Україну тільки після того, як проведе у в'язниці весь термін. При цьому президент України Володимир Зеленський сказав, що має намір домагатися повернення арештованого в Грузії колишнього президента цієї країни Міхеїла Саакашвілі в Україну, оскільки він має українське громадянство.

Одразу після затримання Саакашвілі на його сторінці в соцмережі та на сторінці нардепа від "СН" Єлизавети Ясько було опубліковано відео, в якому вони зізнаються в романтичних стосунках. При цьому Саакашвілі перебуває в офіційному шлюбі з Сандрою Рулофс, із якою в них двоє синів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua