• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 43.8
Спецпроєкти

Через факти тиску збоку СБУ, УЄФА не визнає вибори президента УАФ, — голова Асоціації футболістів

Оскільки в процес організації дострокових виборів Української асоціації футболу зараз втручаються обладміністрації та СБУ, то УЄФА результати таких виборів не визнає

Реклама на dsnews.ua

Про це та можливі наслідки для українських клубів, у разі нелегітимного обрання нового президента УАФ, розповів Голова Асоціації футболістів України Олег Печерний, передає "ДС".

"Андрій Шевченко може стати нашим місцевим українським не легітимним, тобто невизнаним міжнародною футбольною спільнотою президентом Української асоціації футболу (УАФ). Все до цього йде. За моєю інформацією, на голів регіональних асоціацій зараз чиниться колосальний тиск. До них уривається СБУ з повістками на імена їхніх дітей, вимагаючи проведення звітно-виборчого конгресу УАФ, за підсумками якого Шевченко має зайняти крісло Павелка. Але режисери цього сценарію не врахували головного. УЄФА ніколи не визнає таких виборів. Шевченко стане посміховиськом. Весь світ обговорюватиме як, ламаючи через коліно футбольні правила, регламенти, статут УАФ та міжнародні норми, він ліз до цієї влади", — написав Печерний. 

Відмовляючись визнати проведені під тиском вибори УАФ, УЄФА насамперед буде захищати себе та принципи своєї діяльності.

"Я не захищаю Павелка. Історія наших конфліктів надто публічна, щоб записувати мене в його адвокати. І УЄФА, відмовляючись визнати вибори УАФ, також не захищатиме Павелка. УЄФА насамперед захищатиме себе. Демократичність своєї діяльності та рівні вимоги відповідності до всіх національних асоціацій.

УЄФА чудово розуміє, що якщо допустить прецедент втручання влади будь-якої держави у роботу національної асоціації та визнає нелегітимні вибори, то відкриє скриньку Пандори. Буде порушено принцип легітимності громадських організацій, на якому тримається їхня незалежність та авторитет", — додав Печерний. 

А до українських клубів, за його словами, УЄФА застосують санкції.

"Якщо ми підемо на фальсифікацію виборчого процесу і порушення вже винесених рішень виконкому УАФ, то до наших клубів застосують санкції, вони будуть виключені з єврокубків із позбавленням усіх виплат", — вказав він.

Печерний нагадав, що правилами УЄФА навіть судам загальної юрисдикції заборонено втручатися у футбольні справи, не кажучи вже про співробітників СБУ, "які пресують делегатів". 

"І увага! Вони зайняті цим під час повномасштабної війни в Україні! Сподіваюся у тих, хто заварив цю кашу, вистачить розуму зупинитися і не допустити катастрофічного приниження України в очах міжнародної футбольної спільноти. А якщо не вистачить, то можете вже рішенням ручних Печерського чи якогось львівського суду просто ліквідувати УЄФА", — написав він. 

Нагадаємо, що в Будинку футболу виявили факти тиску органів державної влади на діяльність регіональних футбольних асоціацій.

Додамо, що вибори президента УАФ, згідно з вимогами статуту організації не можуть бути проведені раніше, аніж за 50 днів з дня повідомлення делегатів про скликання звітно-виборчого конгресу. Крім того, вибори УАФ не можуть бути проведені усупереч раніше прийнятим рішенням Виконкому УАФ. 

    Реклама на dsnews.ua