• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Дівчина, яку побили в поїзді "Маріуполь-Київ", судитиметься з "Укрзалізницею" в ЄСПЛ

Вчора, 19 травня, відбулося останнє засідання суду у справі журналістки Анастасії Лугової, яку в потязі Маріуполь-Київ побили і спробували згвалтувати

Анастасія Лугова
Анастасія Лугова
Реклама на dsnews.ua

Про це Анастасія Лугова розповіла виданню Страна, передає "ДС".

"Вчора наше засідання суду перенесли на годину раніше, і я фізично не встигла на нього доїхати. Заплановано було початок на 13.00, а о 11.45 адвокат повідомив, що в суді потрібно бути на 12.00. Я ще не встигла доїхати, як засідання вже закінчилося", — розповіла вона.

Адвокату Лугової показали довідку про смерть обвинуваченого Віталія Рудзька. У ній підтверджена попередня причина смерті — онкологічне захворювання.

Справу про напад на Анастасію Лугову закрито. Тепер у потерпілої є сім днів на те, щоб подати ще один цивільний позов на "Укрзалізницю".

До смерті Рудзька позов проти нього і "Укрзалізниці" були об'єднані в одну справу. Але так як справа закрита за фактом смерті, Анастасія Лугова буде подавати окремий позов на "УЗ", яка не змогла забезпечити безпеку пасажирки.

"УЗ" свою провину у трагедії з Анастасією Луговою не визнає і компенсувати збиток відмовляється. Тому потерпіла планує, крім українських судів, звертатися в міжнародні інстанції, в тому числі до ЄСПЛ.

"Якщо "Укрзалізниця" залишиться безкарною в українських судах, ми будемо змушені звертатися до європейських", — додала Лугова.

Нагадаємо, 31 липня 2020 року в потязі сполученням "Маріуполь — Київ" чоловік напав на жінку, побив і намагався згвалтувати в присутності її малолітнього сина. Тричі судимий уродженець Запоріжжя Віталій Рудзько, який підозрюється в нападі, був затриманий і заарештований на 60 днів без права виходу під заставу. За словами потерпілої, провідники намагалися дати їй хабар, щоб вона не зверталася в поліцію, адже, як з'ясувалося, нападник їхав "зайцем". УЗ обіцяла звільнити п'ятьох співробітників.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua