• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Facebook видалив пов'язану зі "Слугою народу" мережу акаунтів: чим вона займалася

Facebook видалив 105 облікових записів, 24 сторінки і п'ять профілів Instagram — у компанії стверджують, що вони були пов'язані з політичною партією "Слуга народу"

Facebook
Facebook
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить звіт Facebook за квітень, передає "ДС".

"Хоча люди, які стоять за цією діяльністю, намагалися приховати свою особистість і координацію дій, наше розслідування виявило зв'язок із особами, пов'язаними з політичною партією "Слуга народу" в Україні", — йдеться в документі.

Акаунти видалили за порушення політики Facebook щодо скоординованої неаутентичної поведінки (CIB). Відзначається, що люди, які стоять за цим, писали російською і українською мовами про корупцію, політику, автомобілі, публікували сатиричний контент про COVID-19, писали слова на підтримку "Слуги народу" і критикували опозиційні партії і політиків, зокрема колишнього президента Петра Порошенка і мера Києва Віталія Кличка.

На рекламу сторінок витратили близько 210 тисяч доларів.

Крім того, минулого місяця Facebook відключив іще одну мережу, керовану з України, за порушення політики щодо CIB. Зокрема, розслідування Facebook виявило зв'язок із фізичними та юридичними особами, які потрапили під санкції Міністерства фінансів США — з Андрієм Деркачем, Петром Журавлем і медіа Begemot.

Частина акаунтів також була пов'язана з людьми, які консультують колишнього прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та голову депутатської групи "Довіра" Олега Кулініча.

Як зазначається, мережею управляють щонайменше три окремі групи операторів, кожна з яких пов'язана з різними політиками: Деркачем, Гройсманом та Кулінічем.

Особи, які стоять за цим, копіювали новинний контент із інших українських ЗМІ. Вони створили мережу, що складається з нібито незалежних медійних сайтів і ресурсів соцмереж, і просували контент, сприятливий для політиків і їх політичних груп. При цьому акаунти проявляли аналогічну поведінку на підтримку інших політичних суб'єктів — ймовірно, за наймом. Мережа включала 477 акаунтів Facebook, 363 сторінки, 35 груп і 29 акаунтів Instagram. На її просування витратили 496 тисяч доларів.

У Facebook зазначають, що Україна була одним із основних джерел активності CIB, яку компанія виявила і вилучила з платформи за останні кілька років. При цьому більшість шахрайських кампаній були націлені на внутрішню аудиторію.

Як повідомляла "ДС", раніше алгоритм соцмережі Facebook визначив назву міста Біч (департамент Мозель, Франція) як нецензурну через те, що вона співзвучна з англійською лайкою, і видалив із соцмережі назву населеного пункту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua