• USD 27.4
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Гармаш пояснив, чому повномасштабного вторгнення РФ в Україну не буде

Президенту Росії Володимиру Путіну в Україні потрібна не велика, а "маленька переможна" війна

Сергій Гармаш
Сергій Гармаш
Реклама на dsnews.ua

Таке припущення в коментарі OBOZREVATEL висловив член української делегації Тристоронньої контактної групи, журналіст Сергій Гармаш, передає "ДС".

"Путін потроху отримує те, на що він розраховував. Байден назвав його вбивцею і все-таки був змушений зателефонувати і домовлятися з ним про зустріч. Для Росії це вже сатисфакція. Нехай ми вбивці, але з нами рахуються", — зауважив він.

"Якби були реальні ознаки вторгнення, то навряд чи би Штати відкликали свої військові кораблі з Чорного моря. Це було би проявом слабкості з їхнього боку", — додав журналіст.

У цьому контексті він заявив, що не вірить у те, що зараз можливе велике вторгнення в Україну: "Тому що у вересні вибори в Держдуму. Путіну потрібна маленька переможна війна, але не потрібна велика війна".

На його думку, від такого кроку Кремль зупиняють можливі серйозні наслідки, зокрема, посилення санкцій.

"Після того як Захід, зокрема, США, артикулював свою позицію, гарантій того, що війна буде маленькою і переможною, у Путіна немає. Йому чомусь намагаються нав'язати імідж некерованого ідіота, але насправді він дуже прагматична людина. Я думаю, що він прораховує ризики. Все, що ми зараз бачимо, — це психологічний військовий тиск, а не реальна підготовка до вторгнення", — сказав журналіст.

Відповідаючи на питання, що в Кремлі можуть розглядати як об'єкт для "маленької переможної" війни, він припустив, що це міг бути Донбас.

"Я думаю, що планувалося локальне загострення на Донбасі. Можливо, навіть планувалося введення, умовно кажучи, миротворців для захисту новостворених на території Донбасу російських громадян. Але зараз цей варіант теж вельми сумнівний, оскільки немає гарантій, що це вторгнення не викличе додаткового санкційного навантаження на Росію. Знову ж, напередодні виборів воно Путіну не потрібне", — пояснив Гармаш.

Нагадаємо, глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія також вважає, що "ймовірність збройного конфлікту близька до нуля".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua