• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Газова аварія в Австрії та плани Трампа на Місяць і Марс

Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня
Реклама на dsnews.ua

"Ділова столиця" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний і scriptum - текст) або скорочено D. Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Дозвіл на затримання Димінського

Сьогодні прізвище львівського бізнесмена Петра Димінського, що зник після серпневого резонансного ДТП зі смертельним результатом за кордоном, повернувся в український інформпростір. А все тому, що Генпрокуратура, нарешті, повідомила Димінському про підозру у вчиненні ним злочину, а суд оперативно задовольнив прокурорське клопотання, дозволивши затримання підозрюваного і доставку його в суд для обрання запобіжного заходу - утримання під вартою. Тобто на даний момент хоча б зрозуміло, що правоохоронці остаточно відкинули версію про те, що винуватцем смертельного ДТП на трасі "Львів-Краковець" був охоронець Димінського, а не сам бізнесмен. Втім, судячи по всьому, ще попереду довга процедура затримання власника ФК "Карпати" телеканалу ZIK у Швейцарії, де той нібито лікується, з подальшою його екстрадиції в Україну.

Прогноз зростання українського ВВП від Moody's

Свіже оприлюднення міжнародним рейтинговим агентством Moody's свого прогнозу щодо економіки України, само собою, не пройшло повз українських інтернет-користувачів. В принципі, авторитетні аналітики з Нью-Йорка дивляться на майбутнє зростання ВВП нашої країни ще з більшим оптимізмом, ніж навіть Кабмін. Якщо уряд заклав в ухвалений парламентом держбюджет на майбутній рік показник збільшення українського ВВП на 3%, то в Moody's вважають, що наша економіка зросте в 2018 році на 3,5%. Однак, як констатує рейтингове агентство, на тлі позитивних тенденцій відновлення України після глибокої рецесії в 2014 - 2015 роках, подальшого зниження інфляції і зростання внутрішнього попиту, подієві ризики все ж залишаються високими, а зовнішня ліквідність і банківська система - слабкими.

Газова аварія в Австрії

Сьогоднішній вибух на газорозподільній станції в австрійському місті Баумгартен став однією з головних тем, обговорюваних українською блогосферою. Адже даний хаб входить в трійку найбільших європейських майданчиків по торгівлі і розподілу газу, а з-за аварії на ньому виявився тимчасово припинений транзит блакитного палива через Австрію в Словаччину, Угорщину, Словенію і Хорватію, а також під загрозою - італійський напрям. В принципі, блогери одразу ж встановили, що для України подія в Баумгартені не буде мати серйозних наслідків - навіть у найгіршому випадку українці будуть забезпечені газом за рахунок додаткового його відбору з підземних сховищ, де у нас палива на 15% більше, ніж на аналогічну дату минулого року. Зате ситуацією може скористатися російська пропаганда, щоб в умовах австрійського форс-мажору спробувати рекламувати "альтернативні переваги" своїх "північних потоків".

Реклама на dsnews.ua

Плани Трампа на Місяць і Марс

Поки український сегмент Всесвітньої павутини минулої ночі спокійно спав, за океаном Дональд Трамп підписав гучну директиву - про відновлення американської програми дослідження Місяця, яка, на думку президента США, закладе основу для майбутньої місії на Марс. Як відомо, американські астронавти в останній раз були на Місяці в 1972 році, так що озвучені Трампом плани є дійсно космічними і в прямому, і в переносному сенсі слова. Але, як вважають більшість інтернет-коментаторів, на відміну від струсів повітря об "колонізації Місяця Росією" у виконанні того ж одіозного Рогозіна, у НАСА є реальні ресурси для здійснення такої своєї глобальної програми.

Топ-запити українців в Google

Українці в соцмережах сьогодні жваво реагують на підсумковий рейтинг найпопулярніших запитів українських користувачів Google за 2017 рік. Серед них найбільш оригінальними виглядають питання "чому сіпається око", "навіщо кишеньку на жіночих трусах" або "для чого коту вуса". А от у трійці лідерів - два російських серіалу "Фізрук" і "Холостяк", значно обійшли сьомий сезон "Ігри престолів" і пройшов в Києві Євробачення-2017, що кілька засмучує, а також НАЗК, що лише підтверджує нинішню актуальність для України проблеми корупції. У категорії ж "Покупка року" переможцем стали, звичайно, спінер, яких не змогли наздогнати айфони, зате вентилятори зуміли перемогти биткоины.

    Реклама на dsnews.ua