• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Інцидент в Азовському морі: українські моряки попередили росіян про готовність відкрити вогонь

В Азовському морі в ніч з 14 на 15 квітня стався інцидент між військовими катерами ВМС України та катерами берегової охорони РФ

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив керівник Моніторингової групи BlaskSeaNews Андрій Клименко, інформує "ДС".

За його даними інцидент стався між трьома малими броньованими артилерійським катерами (МБАК) типу Гюрза-М ВМСУ та пʼятьма катерами та кораблем берегової охорони прикордонної служби ФСБ РФ.

"Джерела повідомляють з Азовського моря: Ніч була гарячою. Як мінімум 5 катерів ФСБ здійснювали узгоджені провокаційні маневри щодо наших трьох МБАКов. Команди подавав корабель берегової охорони РФ N734. Вранці наші всі повернулися. За словами джерел, вночі у відповідь на погрози корабля РФ нашим морякам довелося попереджати про готовність застосувати зброю. Побалакали", — написав Клименко на своїй сторінці у Facebook.

Він підкреслив, що особисто перевірив цю інформацію. За його даними, інцидент трапився у 25 милях від протоки. Станом на 13.50 коментарів ВМС України та прикордонної служби ФСБ РФ з цього приводу не поступало.

Нагадаємо, раніше головнокомандувач Збройними силами України, генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що РФ збільшила кількість військ біля кордонів України, а також на території тимчасово окупованого Криму і в окремих районах Донецької та Луганської областей. В останні кілька тижнів на Донбасі фіксується загострення, ЗСУ зазнають втрат.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua