• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Кардіологи розповіли, які звички найгірше впливають на здоров’я серця

Кардіологи стверджують, що деякі звички мають більший вплив на здоров’я серця, ніж інші, а одна з них може мати абсолютно руйнівний вплив не лише на серце, але й на загальний стан здоров’я

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі Parade, передає "ДС".

На думку кардіолога Cedars Sinai, доктора медичних наук Нормана Лепора і доктора медичних наук Майкла Левіна, клінічного інструктора кафедри медицини відділу кардіології імені Леона Х. Чарні Нью-Йоркського університету Langone Health, найгірша звичка для здоров’я серця — куріння та вейпінг. 

"Куріння та вейпінг значно підвищують ризик інсульту, інфаркту та периферичних судинних захворювань, що може призвести до ампутації ніг у важких випадках", — каже доктор Лепор. Він додає, що регулярне вживання тютюну також може спричинити утворення бляшок у коронарних артеріях, що може підвищити рівень холестерину.

Доктор Левін не прикрашає вплив куріння або вейпінгу на здоров’я серця. 

"Найгіршою звичкою, пов’язаною зі здоров’ям серцево-судинної системи, залишається вживання тютюну. Існує значний ризик загальних серцево-судинних захворювань, а також підвищений ризик раку", — говорить він.

Якщо ви курите або вейпите, вам може бути важко кинути. Жоден з лікарів не каже, що від цієї звички легко відмовитися. Але обидва говорять, що найкраще, що ви можете зробити для свого здоров’я, — це зробити все, щоб кинути палити.

"Існує багато різних засобів, які допомагають у цьому, включаючи заміну нікотину, а також ліки, що відпускаються за рецептом", — каже доктор Левін. Він заохочує всіх, хто курить або вейпить, поговорити зі своїм лікарем про те, які є варіанти щодо ліків, які можуть допомогти вам кинути палити.

Якщо ви не курите і не вейпите, це ще не означає, що ви не в зоні ризику. Обидва лікарі кажуть, що є багато інших звичок, які можуть негативно вплинути на здоров'я серця.

"Інша поширена звичка, яка шкодить здоров’ю серця та серцево-судинної системи, включає малорухливий спосіб життя та погану дієту з високим вмістом насичених жирів і високим споживанням натрію", — каже доктор Левін, додаючи, що надмірна вага може призвести до різноманітних проблем зі здоров’ям, що підвищить ризик серцево-судинних захворювань.

Доктор Лепор каже, що особливо важливо тримати рівень холестерину під контролем.

"Вживання тютюну є найгіршою звичкою для здоров’я серця, але наявність високого рівня холестерину є найбільшим фактором ризику [проблем із серцево-судинним здоров’ям]", — каже він. 

Тим не менш, ви все ще можете зробити багато, щоб утримати рівень холестерину від підвищення. Доктор Лепор каже, що треба уникати транс-жирів (які містяться у смаженій їжі), зводити до мінімуму продукти з високим вмістом натрію та насичених жирів, вживати продукти з високим вмістом ненасичених жирів (таких як морепродукти, авокадо та горіхи), а також виконувати регулярні фізичні вправи. Все це способи підтримувати рівень холестерину на належному рівні. 

Якщо у вас високий рівень холестерину, він рекомендує поговорити зі своїм лікарем про засоби, що відпускаються за рецептом, наприклад статини, які можуть допомогти.

Тепер, коли ви знаєте найгірші звички для здоров’я серця, вам може бути цікаво, яка звичка найкраща. Лікарі в цьому сенсі говорять про здорове харчування та регулярні фізичні вправи. Іноді найкраща порада є найбільш очікуваною.

Доктор Лепор каже, що він регулярно рекомендує пацієнтам середземноморську дієту, в якій акцент робиться на рослинній їжі та корисних жирах. Що стосується руху, доктор Левін радить, що потрібно приділяти принаймні 150 хвилин на тиждень швидкій ходьбі або фізичним вправам.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua