• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Компанія, яка розробила держсайти України, спробувала виправдатися за вразливості до атак хакерів

У Kitsoft, яка розробляла державні сайти України, заявили, що вчасно тестують на вразливості і оновлюють власну продукцію. Проте, станом на 12:00 17-го січня, власний сайт компанії-розробника так і не запущено в роботу

У Kitsoft заявили, що вчасно тестують на вразливості і оновлюють власну продукцію;
У Kitsoft заявили, що вчасно тестують на вразливості і оновлюють власну продукцію;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні компанії у Facebook.

У Kitsoft зазначили, що хакерська атака "мала комплексний, складний характер" і кілька векторів розвитку сценаріїв, а її метою є дестабілізація і напруження ситуації в країні.

"Державні сайти, які знаходяться на підтримці у нашої компанії, ми вчасно тестуємо на вразливості, виправляємо помилки і оновлюємо. На жаль, не всі замовники укладають договори на підтримку сайтів, і, відповідно, ми не маємо доступу до них і можливості їх оновлювати, адже всі права після розробки передаються замовнику.

Для того щоб запобігти таким атакам, державі важливо виділяти ресурси на регулярну підтримку та оновлення ІТ-систем", — наголосили в Kitsoft.

У компанії також зазначили, що продовжують роботи з відновлення постраждалих інформаційних ресурсів.

Як писала "ДС", у ніч проти п'ятниці, 14 січня, сайт Міністерства освіти і науки України зламали невідомі. Також хакерської атаки зламали сайти Кабінету міністрів, Мінагрополітики, Міністерства закордонних справ, порталу "Дія" та низки інших відомств.

Зловмисники розмістили погрози та провокаційні заяви трьома мовами – українською, російською та польською, у якому погрожують українцям помстою за "Волинь, ОУН-УПА, Галичину та історичні території". Крім того, у повідомленні зазначили, що хакери вкрали особисті дані українських громадян.

У СБУ заявили, що витоку персональних даних не було, контент сайтів не змінювався. Крім того, низка ЗМІ знайшла кілька помилок у "польському посланні" злодіїв, які не є властивими для справжніх носіїв мови.

Секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що за кібератаками на сайти українських держорганів стоїть Росія. Подібну оцінку висловили і в СБУ, і експерти з Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Згодом, 15 січня, в РНБО повідомили, що за масштабною кібератакою на урядові сайти України стоїть хакерська група UNC1151, пов'язана з білоруською розвідкою

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua