• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Коронавірус не перешкода. Як пандемія заохочує до ризикованого сексу

Випадків ризикованої сексуальної поведінки, незважаючи на пандемію, стало більше. Як і захворювань, викликаних ІПСШ

Вчені дійшли висновку, що випадків ризикованої сексуальної поведінки в період ізоляції стало більше
Вчені дійшли висновку, що випадків ризикованої сексуальної поведінки в період ізоляції стало більше / Shutterstock
Реклама на dsnews.ua

Видання Firstpost, з посиланням на ряд недавніх наукових досліджень, пише про те, що під час локдауна рівень захворюваності на ІПСШ, як не дивно, виріс в порівнянні з 2019 р.

Пандемія Covid-19 і обмеження, введені з метою контролю її поширення, в корені змінили наші пріоритети і потреби. Новою нормою стали соціальне дистанціювання і підтримка респіраторної гігієни шляхом носіння масок і гігієни рук за допомогою регулярної дезінфекції або використання мила. Ці практики необхідні для запобігання передачі інфекцій в будь-яких життєвих ситуаціях. Навіть до, під час і після сексу.

З самого початку пандемії лікарі та експерти в сфері охорони здоров'я намагалися не тільки відповісти на питання, які можуть виникнути у людей про взаємозв'язок між сексом і Covid-19, але також надати рекомендації, які можуть допомогти людям вести статеве життя, не боячись інфекцій, в тому числі тих, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Згідно з дослідженням, опублікованим в Journal of Sexual Medicine в липні 2020 р., страх перед Covid-19 в ряді країн в значній мірі обмежив сексуальні контакти.

Дослідження китайських вчених говорить, що знизилася не тільки кількість сексуальних партнерів, але і частота статевих контактів, а значить стало менше і безладних сексуальних зв'язків. Втім, в дослідженні використовувалася невелика вибірка з 270 чоловіків і 189 жінок, які пройшли лише онлайн-опитування. Про реальний же стан їх здоров'я і наявність ІПСШ в цьому дослідженні нічого немає.

У новому дослідженні, презентованому напередодні на віртуальному конгресі Європейської академії дерматології та венерології (EADV) 2020 р., відзначається, що дані, що надходять з центрів ІПСШ під час пандемії, свідчать якраз про зростаючу кількість ІПСШ та випадків ризикованої сексуальної поведінки. У цьому дослідженні були зібрані дані з центрів ІПСШ в Мілані (Італія), в період з 15 березня по 14 квітня 2020 р., тобто коли в країні для боротьби з пандемією були введені жорсткі обмеження. Пізніше отримані дані порівняли з даними за той же період 2019 р.

Вчені з'ясували, що хоча в 2020 р. кількість візитів в такі центри скоротилася майже на 37%, рівень захворюваності на гострі бактеріальні інфекції, навпаки, зріс. Йдеться про вторинний сифіліс, мікоплазмоз і гонорею, що спостерігалися в основному у чоловіків, які практикують секс з чоловіками. Втім в дослідженні також повідомляється про зниження рівня захворюваності негострими ІПСШ, такими як шпилясті кондиломи і контагіозний молюск.

Вчені дійшли висновку, що випадків ризикованої сексуальної поведінки, яка зумовила зростання захворюваності на гострі ІПСШ, насправді в період ізоляції стало більше. Хоча такі хвороби, як сифіліс лікуються, під час пандемії можуть бути проблеми з визначенням вірного діагнозу, наданням медичної допомоги і лікуванням. Тому і виникла необхідність все ж утримуватися від ризикованої сексуальної поведінки. Не менш важливо дотримуватись рекомендацій щодо сексуального здоров'я і повідомляти про ранні симптоми своєму лікарю.

Реклама на dsnews.ua

Відповідно до недавньої наукової роботи, опублікованої в журналі Sexual Medicine у вересні 2020 р., насправді досліджень про зв'язок між вірусом SARS-CoV-2 і сексом не так багато, але це лише підтверджує необхідність у дотриманні обережності і запобіжних заходів. Нижче наведені деякі методи безпечного сексу, рекомендовані в дослідженні, опублікованому в липні 2020 р. в Journal of Clinical Medicine:

  • Слід уникати поцілунків з язиком і орального сексу.
  • Дослідження рекомендує займатися самостимуляцією і мастурбацією, повторюючи пораду Департаменту охорони здоров'я Нью-Йорка: "Ви — ваш найбезпечніший сексуальний партнер".
  • Кожного разу, коли ви займаєтеся сексом зі своїм партнером, використовуйте чоловічі або жіночі контрацептиви.
  • Навіть якщо ви і ваш сексуальний партнер живете під одним дахом, все ж безпечніше буде займатися сексом з контрацептивами, навіть якщо у вас немає інфекцій і симптомів інфекцій.
  • Якщо у вас або у вашого сексуального партнера є симптоми Covid-19 або ІПСШ, або поставлений діагноз Covid-19 або ІПСШ, вирушайте в карантин і утримайтеся від будь-якої сексуальної активності до рішення лікаря.
  • Якщо ви і ваш сексуальний партнер не живете в одному будинку, рекомендується дотримуватися абсолютної гігієни і захисту під час сексу. Якщо один або обидва мають симптоми Covid-19 або ІПСШ, або поставлений відповідний діагноз, негайно повідомте про це всім сексуальним партнерам і порадьте відправитися на карантин.
    Реклама на dsnews.ua