• USD 29.3
  • EUR 30.5
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Лише 11% українців-супротивників вакцинації після хвороби змінили свою думку

У 70% осіб, які перехворіли на COVID-19 ставлення до вакцинації не змінилося: 44% — продовжують вважати її необхідною, а 26% — залишаються противниками вакцинації. Лише 11% опитаних, які раніше були проти вакцинації, після хвороби змінили свою думку на протилежну згідно з дослідженням Gradus Research

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані дослідження Gradus Research, розробленого на замовлення фармацевтичної компанії "Дарниця", передає "ДС".

Найбільш часто згадуваними причинами відмови від вакцинації від COVID-19 є думка про те, що вакцина ще недостатньо перевірена (67%) та страх побічних ефектів (64%).

Вакцинацію від COVID-19 рівною мірою підтримують як ті, хто хворіли, так і ті, хто не хворіли – 63% та 63%.

Переважна більшість (88%) тих, хто вакцинувався від COVID-19 хоча б однією дозою, мають сертифікат про вакцинацію проти COVID-19. Більш ніж половина (63%) власників сертифікату мають його в електронному форматі, у застосунку "Дія".

Підтримка обмежень на користування транспортом та відвідування громадських закладів не залежить суттєво від того хворіли респонденти на COVID-19 чи ні. Підтримують обмеження щодо користування транспортом 44% тих, хто хворів і 47% тих, хто не хворів. Підтримують обмеження щодо відвідування громадських закладів 43% тих, хто хворів і 50% тих, хто не хворів.

Нагадаємо, що фармацевтична компанія "Дарниця" створила платформу postcovid.darnitsa.ua про пост-COVID-19 синдром. Унікальність ресурсу полягає в тому, що компанія "Дарниця" збирає, аналізує та систематизує міжнародну та вітчизняну практику та дослідження і робить її доступною для широкої аудиторії. Кожне слово та кожна порада підкріплені доказовою медициною, а інформація про симптоми регулярно оновлюється.

Як повідомляла "ДС", за добу 22 січня в Україні 38 861 людину вакциновано проти COVID-19.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua