• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Ляшко розповів, завдяки чому МОЗ сподівається уникнути локдауну восени

Міністерство охорони здоровʼя не виключає ймовірність введення локдауну восени, однак наразі вживає заходів, щоб уникнути посилення карантину

Віктор Ляшко
Віктор Ляшко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко в інтервʼю "РБК-Україна", передає "ДС".

За його словами, в Україні є можливість не допустити нового локдауну.

"І це не тільки дотримання протиепідемічних норм. Це і звернення до своїх старших родичів — батьків, дідусів, бабусь — щоби вони пішли і пріоритетно зробили щеплення проти коронавірусної хвороби", — зазначив Ляшко.

Він пояснив, що якщо в Україні люди, старші за 60 років, будуть вакциновані хоча б на 80%, то потенційне зростання кількості випадків для системи охорони здоровʼя буде некритичним.

"Тому, розглядаючи доцільність введення локдауну, ми насамперед говоримо про те, що ми хочемо захистити найбільш вразливі групи населення. Найбільш вразливі групи — це люди старшого і похилого віку", — наголосив міністр.

Ляшко розповів, якщо вони будуть провакциновані, тоді за зростання кількості нових випадків, влада буде оцінювати дві складових: потенційний вплив на стан і життя людей, а також вплив на економіку.

"І якщо ми захистимо вакцинацією пріоритетні групи, то ми можемо більше дивитися в бік економіки, щоб вона працювала", — сказав глава МОЗ.

Як писала "ДС", станом на ранок 15 липня в Україні зафіксовано 623 нові випадки коронавірусної хвороби, це на 124 більше, ніж напередодні вранці.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua