• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Ляшко розповів, скільки українців поскаржилися на побічні реакції після щеплення від COVID-19

На побічні реакції після щеплення проти COVID-19 поскаржилося 0,22% українців від загальної кількості провакцинованих

На побічні реакції поскаржилися 0,22% щеплених
На побічні реакції поскаржилися 0,22% щеплених
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив у коментарі "Радіо Свобода" головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає "ДС".

За його даними, станом на 11 травня загальна кількість провакцинованих українців становила 884 547. На побічні реакції поскаржилися 0,22%.

За словами Ляшка, скарги від громадян фіксуються впродовж 30 днів після щеплення.

"Після вакцинації будь-яка реакція або погіршення стану здоров’я, яка відбувається з людиною впродовж місяця, розцінюється як подія, яка збіглася в часі з вакцинацією. Проводиться відповідне розслідування: чи це було внаслідок вакцинації чи це збіглося в часі з вакцинацією", — сказав головний санілкар.

Він уточнив, що наразі найбільше звернень зафіксовано після щеплення препаратом AstraZeneca (CoviShield) індійського виробництва.

"По вакцині CoviShield — 1 000 повідомлень з усіх провакцинованих. CoronaVac — сім, Pfizer — сім, AstraZeneca виробництва Південної Кореї — 177 повідомлень", — перелічив Віктор Ляшко.

Серед найпоширеніших реакцій на вакцинацію — біль у місці щеплення, почервоніння, алергічна реакція, головний біль, підвищення температури.

Як писала "ДС", Віктор Ляшко розповідав, що наразі в Україні розробляють три вакцини від COVID-19, дві з них — у державних лабораторіях.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua