• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Ляшко сказав, скільки потрібно грошей для перетворення Палацу спорту в шпиталь

Реклама на dsnews.ua

Для обладнання ліжок в разі розгортання мобільного госпіталю для хворих на коронавірус в Палаці спорту в Києві необхідно 25 млн грн

Про це заявив заступник міністра охорони здоровʼя, головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтервʼю "Главкому", повідомляє "ДС".

"На обладнання ліжок необхідно близько 25 млн грн. Це мова про одну додаткову локацію. Лише на обладнання. У подальшому до цієї суми потрібно додавати заробітну плату медикам, заходи з перепрофілювання, обладнання, харчування, каналізацію, вентиляцію", — відповів він.

Також головний санлікар додав, що питання не стільки у вартості цього проекту, скільки в якості медичної допомоги.

"Якщо ми говоримо у глобальному масштабі, то 25-30 млн грн для держави – не такі великі гроші. От, наприклад, ми перепрофілюємо цей заклад, і студенти 5-6 курсів, інтерни, волонтери, інші перепрофільовані спеціалісти – люди, які потенційно можуть надавати медичну допомогу, повинні підключатися. Не хочу нікого образити, але питання не лише в кількості медичних кадрів, медичного забезпечення, а і в якості медичної допомоги", — пояснив Ляшко.

Також головний санлікар нагадав про дотримання санітарних норм, щоб не було необхідності відкривати непрофільні установи охорони здоровʼя.

"Питання у тому, щоб не допускати до того, щоб відкривались непрофільні заклади охорони здоров’я. Щоб медична допомога надавалась не у Палаці спорту, не у виставкових центрах, або в інших непристосованих для цього приміщеннях, а у лікарнях. Досягти цього ми з вами можемо лише шляхом дотримання протиепідемічних норм. Для людей – це носіння маски, соціальна дистанція. Для бізнесу – створення умов, щоб люди цих вимог дотримувалися", — розповів він.

Ляшко зазначив, що незважаючи на всі застереження, є ризик того, що кількість хворих буде значно збільшуватися.

"Тому нам треба знайти приміщення для госпіталізації хворих. Прийнято декілька рішень на селекторі у прем’єр-міністра про те, що ми закриваємо певні багатопрофільні заклади виключно під прийом хворих з коронавірусною хворобою. Місцеві адміністрації мають визначитися із цими закладами", — сказав головний санлікар.

За його словами, зараз вже є понад 400 лікарень, які приймають хворих з коронавірусною хворобою.

"Певні лікарні повністю зробимо винятково під "ковід". Там будуть проводитись і ургентні операції, і інші речі хворим з коронавірусною хворобою. У людей з "ковідом" є низка ургентних питань, які необхідно вирішувати невідкладно. Якщо ми говоримо про місто Київ, то плануємо додатково задіювати ліжка Академії медичних наук, у них відкриваємо певні відділення, які будуть приймати або хворих з коронавірусною хворобою, або з соматичними хворобами. Це значно збільшує спроможність системи", — додав він.

Як повідомляла "ДС", за станом на 9:00 21 жовтня в Україні 315 826 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 5927 летальних, 132 219 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 6719 нових випадків захворювання, 141 людина померла від ускладнень.

    Реклама на dsnews.ua