• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

"МГБ ДНР" два роки утримує в полоні лікарку за звинуваченням у шпигунстві

В окупованому Донецьку бойовики назаконно утримують у полоні, звинувачуючи в шпигунстві, 43-річну Наталію Стаценко, лікаря-дерматолога Макіївського шкірно-венерологічного диспансеру

Реклама на dsnews.ua

«МГБ ДНР»затримало її ще 2 роки тому, 10 липня 2019 року, передає "ДС" із посиланням на Медійну ініціативу за права людини.

Того дня Наталя, поїхавши на роботу з Донецька до Макіївки, до шкірвендиспансеру так і не доїхала. Батьки кинулися її шукати і незабаром дізналися, що жінку затримали представники так званого «МГБ ДНР». До неї додому прийшли невідомі люди в цивільному з понятими, без будь-яких документів, і провели обшук, вилучили апаратуру, телефони. Разом із ними була і Стаценко, її заарештували. Рідним повідомили, що Наталя «підозрюється в проукраїнській діяльності». Після чого щодо неї було порушено «кримінальну справу» за статтею «шпигунство».

Перші три місяці Наталю Стаценко утримували в «Ізоляції», а потім перевели до СІЗО № 5 Донецька.

Ще до арешту Стаценко довгий час страждала на загострення остеохондрозу хребта з грижами міжхребцевих дисків, що супроводжувалося сильними болями. Їй навіть призначили операцію, але зробити вже не встигли. За час перебування за ґратами необхідного медикаментозного лікування Стаценко не отримувала, а болі в хребті, кінцівках тільки посилювалися. Її загальний стан здоров'я настільки погіршився, що арештантка може не дожити до чергового «засідання» місцевого «суду», яке призначено на 30 серпня 2021 року.

«Мені складно і важко уявити, що моя дочка знаходиться за ґратами, має серйозні проблеми зі здоров'ям, а я, її батько, не можу їй допомогти. Я два роки цілодобово шукаю шляхи звільнення Наташі, але безрезультатно. Два роки моя дочка вимушено приймає нестероїдні протизапальні препарати, щоб якось зняти біль. Але довгий час такі ліки приймати не можна, так як вони мають побічні дії — призводять до виразки шлунка, цирозу печінки, гіпертонічної хвороби, хвороби щитовидної залози. І Наталя вже має такі ускладнення. А ще з'явилися судоми в хребті і в кінцівках, головний біль, паралізувало ліву стопу», — розповів правозахисникам батько Наталії Олександр Стаценко.

Чоловік звертався до всіх можливих «інстанцій» непідконтрольного Донецька, до Віктора Медведчука, Леоніда Кравчука, до уповноваженого з прав людини Людмили Денісової, народного депутата Галини Третьякової, представників ОБСЄ. Однак Наталя не потрапляє на обмін незаконно утримуваних у конфлікті на Донбасі, в «республіці» її теж відмовляються звільняти з-під варти.

«Все безрезультатно», — констатує Олександр Стаценко.

Нагадаємо, 14 травня під час в'їзду в "ДНР" із Росії бойовики затримали вагітну українку Оксану Паршину. Їй також "шиють" шпигунство.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua