• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Міносвіти створило серію відеороликів для батьків школярів: коментує психолог

Міністерство освіти і науки України запускає серію коротких відео про профорієнтацію для батьків вступників

Міносвіти запускає серію коротких відео про профорієнтацію
Міносвіти запускає серію коротких відео про профорієнтацію
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міносвіти, передає "ДС".

Як зазначив зазначив заступник міністра освіти Ігор Гарбарук, учням слід з раннього віку здобувати знання про світ професій, вчитися аналізувати свої навички та таланти, а у старших класах — вже порівнювати їх з актуальними пропозиціями на ринку праці.

"Однак помилково думати, що профорієнтація має відбуватись лише в закладі освіти, адже її невід’ємною частиною є досвід дитини, здобутий за межами школи, зокрема спілкування з батьками. Саме батьки є авторитетним та впливовим джерелом інформації про навколишній світ для дітей, тому вони обовʼязково мають розуміти, як відбувається профорієнтація, як правильно говорити про вибір професії з дитиною, на що звертати увагу", — кажу Гарбарук.

Спікером профорієнтаційних роликів стала психологиня Олена Любченко. Вона, зокрема, досліджує тему психології вибору, яка і є центральною в профорієнтаційному процесі.

У першому відео йдеться про те, що таке профорієнтація та чому вона важлива і для батьків вступників. Психолог описує основні елементи, з яких складається комплексна профорієнтація: крім базового курсу в школі, важливими також є хобі, спілкування, подорожі. Однією з порад батькам є створення такого середовища, де дитина змогла би всебічно розвиватись та контактувати з різними сферами життя.

Наступні відео стосуватимуться особливостей вибору професії сучасним поколінням, діалогу батьків із дитиною, а також причинам їхніх конфліктів.

Планується випустити пʼять роликів, які публікуватимуться на сторінках МОН у Facebook і YouTube раз на тиждень.

У першому відео йдеться про те, що таке профорієнтація

Як писала "ДС", Міністерство освіти анонсувало реформу "Нової української школи" в 5-9 класах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua