• USD 39.6
  • EUR 42.1
  • GBP 49.3
Спецпроєкти

Монастирський заперечує антисемітизм в Україні

В Україні відсутні явища антисемітизму, а правоохоронці припиняють усі прояви ненависті за національною ознакою

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, виступаючи на Kyiv Jewish Forum, передає "ДС" із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Антисемітизм. Хочу впевнено сказати, що цьому явищу в Україні місця немає і не буде", — сказав міністр.

За його словами, система МВС "докладає максимум зусиль для недопущення будь-яких маніпуляцій та спроб розбрату в суспільстві на основі національних особливостей або віросповідання, сіяння ворожнечі через суб'єктивне трактування історичного минулого або пропаганду новітніх штучних гіпотез міжетнічної ненависті".

Глава МВС наголосив, що у відомстві є розуміння того, що "прояви печерного невігластва", які присутні у суспільстві, є небезпечними та можуть стати серйозною гібридною зброєю у проведенні спеціальних інформаційних операцій проти України.

Монастирський повідомив, що за 11 місяців 2021 року в Україні відкрито 10 кримінальних проваджень за фактом дій, пов'язаних із розпалюванням міжнаціональної ворожнечі. Він уточнив, що більшість із них пов'язані з хуліганством і не є проявом нетерпимості.

"У більшості цих проваджень фігурантам повідомлено про підозру. Проводяться подальші слідчі дії для притягнення осіб до відповідальності", — зазначив глава МВС.

При цьому він уточнив, що більшість справ такої категорії перебувають на особистому контролі керівництва Національної поліції.

Також, за словами міністра, ведеться профілактика недопущення таких правопорушень.

"За попередньо досягнутою домовленістю ми щомісяця обмінюємося важливою інформацією щодо виявлених проявів антисемітизму з Єврейською конфедерацією України та налаштовані на продовження такої співпраці", — підсумував міністр.

Як повідомляла "ДС", 16 грудня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про посилення відповідальності за прояв антисемітизму.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua