• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Мовний омбудсмен підрахував, скільки видавництв закрилися в Україні останнім часом

За підсумками 2020 року в Україні припинили свою діяльність понад 300 видавництв

Набула чинності ст. 26 мовного закону, яка регламентує використання державної мови у сфері книговидання
Набула чинності ст. 26 мовного закону, яка регламентує використання державної мови у сфері книговидання
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив уповноважений з питань державної мови Тарас Кремінь, передає "ДС".

Він зазначив, що наразі є проблеми щодо обсягу книг, які розповсюджуються українською мовою, особливо на сході та півдні України та в сільській місцевості.

"За підсумками 2020 року припинили свою діяльність 343 видавництва та 48 книгарень. Це досить кричуща цифра. Окрім того, за даними Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, через кризу 2020 року галузь зменшила обсяги виробництва книжкової продукції порівняно з 2019-м за назвами на 23,3% і за сумарним накладом — на 34,3%", — навів цифри мовний омбудсмен.

Кремінь нагадав, що з 16 липня набула чинності ст. 26 мовного закону, яка регламентує використання державної мови у сфері книговидання та книгорозповсюдження. На його переконання, за умови чіткого її дотримання це призведе до покращення ситуації на книжковому ринку.

"Відтак, частка книжкових видань державною мовою в загальній кількості назв книжкових видань, наявних у продажу в кожній книгарні або іншому закладі, що продає книги, має становити не менше 50%. Реалізація цієї норми спрямована на підтримку українськомовної книги та збільшення частки громадян, які читають українською мовою", — зазначив посадовець.

Як писала "ДС", Тарас Кремінь заявив, що систематичне невиконання та порушення телерадіоорганізаціями "мовного закону" може розцінюватися як загроза національній безпеці України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua