• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

"Мій дім — моя фортеця": українці оцінили, де почуваються найбезпечніше

Найбезпечнішим місцем для більшості українців є власна оселя: 25% почуваються тут у повній безпеці, 41% — у частковій

Житло
Найбезпечнішим місцем для більшості українців є власна оселя
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті за результатами онлайн-дослідження "Емоційно-психологічний стан українців", проведеного компанією "Нью Імідж Маркетинг Груп" на замовлення Українського інституту майбутнього, передає "ДС".

"Питання почуття безпеки має безперечний вплив на емоційно-психологічний настрій, тому учасникам опитування було запропоновано оцінити відчуття рівня безпеки у різних місцях. Так, найбільш безпечним з точки зору відчуття безпеки зафіксовано перебування вдома – 25% респондентів відчувають себе у повній безпеці, перебуваючи вдома, 47% – у частковій безпеці, 20% – у частковій небезпеці, 5% – у повній небезпеці", — мовиться у звіті.

Також достатньо високий показник відчуття безпеки у громадських місцях, на вулиці, у транспорті, якщо поруч знаходять військові – 14% респондентів почувають себе у повній безпеці, 44% – у частковій. Ще 27% – у частковій небезпеці, 10% – у повній небезпеці.

Перебуваючи на вулиці, у повній безпеці почуваються 7% респондентів, 49% – у частковій, 32% – у частковій небезпеці, 9% – у повній небезпеці.

У громадських закладах та установах у повній безпеці почуваються 8% респондентів, 45% – у частковій безпеці, 32% – у частковій небезпеці, 10% – у повній небезпеці.

Дослідження
Самооцінка почуття безпеки

Автори дослідження також зафіксували певні відмінності серед різних категорій опитуваних.

  • Жінки значно рідше за чоловіків відмічали, що почуваються у повній або частковій безпеці у громадських установах або закладах – 47% проти 58% при загальному показнику 53%..
  • Дещо вищі показники відчуття безпеки вдома та на вулиці — серед респондентів 18-35 років. Учасники 36-50 років порівняно рідше зазначали відчуття повної або часткової безпеки перебування вдома.
  • Респонденти з Півдня та Сходу значно рідше за інших зазначали, що почуваються у повній або частковій безпеці майже у всіх запропонованих місцях.
  • Опитані із Заходу порівняно частіше зазначали, що почуваються у повній або частковій безпеці на роботі, в громадських закладах та установах, особливо, якщо поруч знаходять військові. При цьому перебування поряд військових у громадських закладах, на вулиці, в транспорті суттєво знижує цей показник серед респондентів зі Сходу – лише 49% почуваються у повній або частковій безпеці при загальному показнику 58%.
  • Опитані з Києва порівняно частіше за інших зазначали, що почуваються у повній або частковій безпеці вдома – 80% при загальному показнику 72%.
  • Респонденти з Центру та Півночі порівняно частіше за інших зазначали, що відчувають себе в повній або частковій безпеці на вулиці – 61% при загальному показнику 56%.

Опитування проводилося 9-15 лютого у різних регіонах України (крім міст на тимчасово непідконтрольних територіях частини Донецької та Луганської області, окупованої АР Крим). У ньому взяли участь 1200 дорослих учасників, яким пропонували заповнити інтерактивну онлайн-анкету. Статистична похибка не перевищує 2,89%.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua