• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

МОЗ повідомив про рекордну кількість дзвінків до "швидкої"

Останнім часом в Україні спостерігається історичний максимум звернень за екстреною медичною допомогою

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив керівник експертної групи з питань надання екстреної медичної допомоги департаменту медпослуг Міністерства охорони здоровʼя Олександр Данилюк, інформує "ДС".

"Збільшення звернень за екстреною меддопомогою ми бачимо в основному від пацієнтів з ускладненим COVID-19, тому що, як правило, екстрена медична допомога не має таких різких стрибків, крім випадків сильної ожеледиці або поганих погодних умови, що сприяють травматизму. Станом на зараз у нас йде дуже різке зростання навантаження на систему екстреної медичної допомоги, тому пацієнти стають у чергу", — сказав він.

За словами Данилюка, станом на 31 березня було зафіксовано 35 705 звернень за номером 103 за екстреною меддопомогою. На ці звернення було 16 823 виїзди бригад екстреної медичної допомоги, проведено 5 025 госпіталізацій.

"Схожа ситуація була в листопаді – на початку грудня 2020 року, але зараз вона набагато гірше", — зазначив фахівець.

Разом з тим Данилюк зазначив, що "при збільшенні кількості пацієнтів з COVID-19 зʼявляється тенденція збільшення кількості звернень на "103", в тому числі через те, що у людей виникає паніка, і вони дзвонять просто проконсультуватися, замість дзвінка до сімейного лікаря".

Станом на ранок 2 квітня в Україні зафіксовано 19 893 нових випадки коронавірусної хвороби, це на 2324 випадки більше, ніж напередодні вранці. Жертвами інфекції стала рекордна кількість осіб — 433.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua