• USD 38.6
  • EUR 41.7
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Нацрада просить суд забрати ліцензію у каналу "НАШ": за ефір з нападками Симоненка на ПЦУ

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення звернеться до суду з позовом про анулювання ліцензії телеканалу "НАШ" оскільки, компанія не усунула порушення, за які вже отримала штрафні санкції

Логотип телеканалу "НАШ"
Логотип телеканалу "НАШ" / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Таке рішення регулятор прийняв на засіданні 19 серпня, передає "ДС" з посиланням на Детектор Медіа.

Його підтримали усі члени Нацради. Під час засідання розглядались результати перевірки каналу через ефір 4 травня 2021 року, де гостем студії був політик Петро Симоненко, він висловлювався про Православну церкву України.

Як повідомлялося, на думку регулятора, його слова "мають ознаки розпалювання релігійної і національної ворожнечі та ненависті". Він говорив про те, що ПЦУ "розколює православ'я", функціонує "для того, чтобы расколоть украинское общество, подчинить часть тех, кто обслуживает нынешний режим", з метою "подчинить духовную сферу тем, кто обслуживает сегодня и формирует режим профашистского толку в Украине", "пытается захватывать те же самые храмы и расколоть приходы".

Член Нацради Максим Онопрієнко звернув увагу на те, що канал не вніс зміни в ефір після попередніх санкцій. І запропонував за результатами перевірки визнати порушення, визнати наявність розпалювання національної ворожнечі, визнати факт неусунення порушень після застосування попередніх санкцій стягнення. І звернутись до суду з позовом про анулювання ліцензії.

Також Нацрада призначила штраф ще одному каналу Мураєва "Максі ТВ" за цей же ефір з Симоненком – 119 тисяч гривень. Штраф призначений через те, що компанія здійснює ретрансляцію каналу "Наш".

Окрім штрафних санкцій Нацрада призначила перевірки обом каналам Мураєва ("Наш" і "Максі ТВ") через ефір з Оленою Бондаренко. Моніторинг регулятора зафіксував висловлювання, в яких пані Бондаренко говорила про "украиноязычных насильников" та дискримінацію та насилля над російськомовним населенням. Регулятор вважає, що ці висловлювання спрямовані на розпалювання ворожнечі і ґрунтуються на непідтверджених фактах.

"Ведучі не вживали заходів з припинення правопорушень", – сказав Максим Онопрієнко.

Під час повторної трансляції зміни у програму не вносились. Повтор транслювався сім разів, згадані висловлювання Олени Бондаренко не модерувались.

"Це вказує на редакційну позицію каналу "Наш", яка співпадає з позицією Олени Бондаренко", – вважає пан Онопрієнко.

Зазначимо, канал "Наш" отримав два попередження та два штрафи понад 200 тисяч гривень на засіданні 27 травня та 28 квітня. А також штраф у розмірі понад 228 тисяч гривень та два попередження на засіданні 10 червня.

Нагадаємо, у лютому очільниця Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк розповіла, що, крім заблокованих телеканалів NewsOne, ZIK і "112 Україна", величезну кількість попереджень за порушення стандартів журналістики отримав і канал "НАШ". Герасимʼюк анонсувала звернення регулятора до суду із проханням про анулювання ліцензії "НАШого".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua