• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Нардеп Княжицький відреагував на заяви "мовознавця" Мендель

Чинній владі замість того, щоб хвилюватися про "український варіант" російської мови, потрібно створювати умови для розвитку української мови 

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив народний депутат фракції "Європейська солідарність" Микола Княжицький, інформує "ДС".

Він відреагував на нещодавню заяву прессекретаря президента Юлії Мендель. Так, представниця Банкової в ефір телеканалу "Дом" заявила, зокрема, що Росія не має монополії на російську мову, а в Україні є свій варіант російської мови. Більш того, вона вважає, що в Києві "мають про це заявити". Також Мендель висловилася щодо закону про державну мову, зазначивши, що після його ухвалення "вся країна так і не заговорила українською".

"Тут Юлія Мендель, прессекретар Зеленського, про мову заговорила… По-перше, української стало значно більше у публічному просторі. По-друге, закон ще навіть не повністю почав діяти. Він приймався не для того, щоб після голосування усі раптом заговорили у публічному просторі українською, а для того, щоб за 10 років українську у Харкові й у Львові було однаково чути повсюдно. 

Росія, звичайно не є монополістом російської. Як і Україна — української. Але Росія захищає і розвиває російську мову, а Україна — українську. І це єдиний спосіб забути про колоніальне минуле. Замість того, щоб турбуватися за "украинский русский", офіс Зеленського мав би дбати про українську українську. І непогано б захистити теж російську українську, польську українську, румунську українську і розвивати різні українські мови, а не різні російські", — написав Княжицький у Facebook.

Нагадаємо, раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков висловився про функціонування російської мови в Україні. На його думку, ця мова не є виключним правом і власністю Росії. На його заяву бурхливо відреагувала скандальна Наталія Поклонська.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua