• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Нестрашна резолюція ПАРЄ і економія Трампа на ЮНЕСКО

Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня
Реклама на dsnews.ua

"Ділова столиця" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний і scriptum - текст) або скорочено D. Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Тлумачення корупційного скандалу в Міноборони

Вчорашнє гучне розкриття НАБУ і САП корупційної схеми під час закупівлі пального для Міноборони сьогодні отримало своє суто політичне продовження в коментарях представників влади, за чим уважно стежило український інформпростір. По-перше, висловився на цю тему Петро Порошенко: "Нікому не дозволю красти в армії. Тим, хто крастиме в армії, - відрубаю руки. Це позиція президента". По-друге, міністр оборони Степан Полторак заявив, що у разі доведення провини в корупції свого заступника Ігоря Павловського, готовий піти у відставку. Однак, по-третє, вже в Солом'янському суді, який приймав рішення про запобіжний захід Павловському, взяти на поруки вирішив перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, а нардеп від "Народного фронту" Тетяна Чорновол - директора департаменту держзакупівель Міноборони Володимира Гулевича, також підозрюваного в розтраті в даній справі.

Нестрашна резолюція ПАРЄ

Значна частина української блогосфери була з самого ранку в передчутті жорсткої зовнішньополітичної ляпаса Україні від ПАРЄ після сьогоднішніх термінових дебатів з мовної статті нашого нового закону про освіту. Хоча підсумкова резолюція, прийнята за ініціативою угорської і румунської делегацій, виявилася не такою вже катастрофічною, якою її задумували самі ініціатори. Так, блогери-песимісти відразу ж знайшли в цій резолюції ПАРЄ безліч неприємних для нас моментів, починаючи від призову до Києва уважно стежити за правами меншин і збільшити період адаптації до нового закону, закінчуючи низкою юридичних до нього претензій. Втім, оптимісти назвали дану резолюцію зовсім нестрашною і навіть в деякому сенсі корисною для України, адже в своєму документі ПАРЄ зробила також наголос на праві країни захищати державну мову, який, власне, об'єднує будь-яка держава. До того ж було дано пораду нашим сусідам, насамперед, угорцям, румунам і полякам, настільки завзято захищає права меншин в Україні, забезпечити аналогічний обсяг прав української меншини в їх країнах. Нарешті, всі крапки над " і " розставить Венеціанська комісія, дочекатися висновків і рекомендацій якій закликає у своєму останньому абзаці резолюція ПАРЄ.

Сенатська обструкція Земана

А ось повернувся зі Страсбурга президента Чехії Мілоша Земана, настільки прямолінійно запропонував з трибуни ПАРЄ продати Росії український Крим за нафту та газ, чекала на Батьківщині повна обструкція з боку чеського Сенату. "Ми вважаємо неприйнятним, щоб президент республіки представляв свої особисті погляди в публічній промові на міжнародному форумі, які повністю суперечать зовнішньої політики уряду... Цими заявами президент республіки узаконює агресію, що суперечить міжнародному праву", - йдеться в прийнятій сьогодні депутатами спеціальної резолюції, до якої, крім свого схвалення, українським соцсетевым коментаторам годі було й додати.

Реклама на dsnews.ua

Економія Трампа на ЮНЕСКО

"Трамп, нарешті, вирішив зекономити на освіті, науці і культурі", - так відреагували українські інтернет-користувачі на сьогоднішнє рішення Держдепу США направити в ЮНЕСКО офіційне повідомлення про вихід з цієї спеціалізованої організації ООН з питань освіти, науки і культури. Ймовірно, вся проблема в небажанні офіційного Вашингтона щорічно вносити в ЮНЕСКО п'яту частину її бюджету, хоча в грошовому вираженні це зовсім небагато - всього $80 млн. Тепер США залишаться країною-спостерігачем в цій міжнародній організації. Зате Трамп може похвалитися перед американськими виборцями, що він виконав свою обіцянку заощадити гроші платників податків на "непропорційному фінансуванні" Америкою деяких інституцій ООН.

Джордж Веа - президент Ліберії

Зазвичай українські любителі футболу не помічають всякі-там вибори, тим більше десь в Африці, але сьогодні їх пости та в Facebook, і в Twitter були присвячені результатами останніх президентських виборів у Ліберії. А все тому, що їх переможцем виявився колишній футболіст "Монако", ПСЖ, "Мілана", "Челсі", "Манчестер Сіті" і "Марселя", а також володар "Золотого м'яча" 1995 року Джордж Веа. Як футболіст він добре відомий багатьом, але як політик - повна несподіванка для всіх, незнайомих з ліберійської політикою, а таких навряд чи у нас багато. Хоча ще в 2005 році Веа балотувався на виборах президента Ліберії і навіть вийшов у другий тур, але програв тоді Еллен Джонсон-Серліф, яка стала в 2011 році лауреатом Нобелівської премії миру.

    Реклама на dsnews.ua