• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Нідерланди повернуть скіфське золото Україні щонайменше через рік, — Малюська

Росія має мізерні перспективи виграти апеляцію у справі про скіфське золото з музеїв окупованого зараз Криму, але це відстрочить повернення цінностей в Україну на рік-півтора

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Насправді вони (росіяни – ред.) програли всуху. У них є три місяці, щоб оскаржити це рішення у Верховному суді, що іще затягне процедуру повернення "скіфського золота" десь на рік-півтора", — сказав він.

Оцінюючи шанси росіян виграти касацію у Верховному суді Нідерландів, Малюска зазначив, що РФ має мізерні процесуальні перспективи, тому він не побоюється оскарження.

При цьому він пообіцяв забезпечити належну правову допомогу щодо представлення інтересів у суді у цій справі.

Нагадаємо, 26 жовтня Апеляційний суд Амстердама виніс рішення про передачу "скіфського золота" Україні. Після оголошення рішення суддя заявив, що воно може бути оскаржене у Верховному суді Амстердама.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна завжди повертає своє – спочатку поверне "скіфське золото", а згодом і окупований Росією Крим.

Голова Центрального музею Тавриди Андрій Мальгін заявив, що юристи, які представляють кримські музеї, вивчать можливість оскарження рішення Апеляційного суду Амстердама щодо передачі Україні колекції "скіфського золота" з окупованого Росією Криму.

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія розгляне можливість апеляції у цій справі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua