• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Окупанти Криму відзначилися черговим мовним шовінізмом

Так звана комісія ради законодавців із питань інтеграції Криму і Севастополя в правову систему РФ підтримала ініціативу кримських "депутатів" про внесення змін до федеральних законів "Про рекламу" та КпАП щодо вживання іншомовних слів у рекламі, пропонуючи штрафувати за їх застосування, якщо в російській мові існують аналоги

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в публікації агентства РИА Новости, яке аналізувало ініціативу, передає "ДС".

"З метою вдосконалення механізму забезпечення статусу російської мови як державної мови РФ, захисту російської мови від впливу іноземних запозичень законопроєктом пропонується уточнити вимоги до реклами, встановивши заборону на використання в рекламі іноземних слів і виразів, за винятком іноземних слів, що не мають загальновживаних аналогів у російській мові", — йдеться в пояснювальній записці до проєкту.

Проектом пропонується встановити штрафи: для громадян у розмірі від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, для посадових осіб — від 10 до 20 тисяч, для юросіб — від 100 до 500 тисяч.

Таким чином окупанти Криму відзначилися черговим мовним шовінізмом. Мовний шовінізм — це нав'язування завойованому народу мови панівної нації. Це відбувається через освіту, друк, адміністративні заходи та ін., коли використовується повністю або переважно мова пануючої нації. Де-факто, окупанти хочуть придушити використання в тому числі і української мови на користь російської.

Як повідомляла "ДС", в Держдумі РФ заявили, що Україна повинна виплатити репарації за Крим і Донбас.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua