• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Опозиція в "Оппоблоке" і десятикратне падіння доходів ИГИЛ

Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня
Реклама на dsnews.ua

"Ділова столиця" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний і scriptum - текст) або скорочено D. Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Прийняття судової реформи

"Чутки про неодмінне розпад коаліції БПП і "Народного фронту" поки виявилися дуже перебільшеними", - у такому дусі відреагували окремі українські інтернет-коментатори на сьогоднішні голосування у Верховній Раді. І, перш за все, мова йшла про прийняття у другому читанні і в цілому внесення змін в низку кодексів, що запускає судову реформу. Обговорення цього законопроекту тривав рекордні три тижні, в результаті його підтримали абсолютна більшість нардепів і з БПП, і з НФ. Втім, дане голосування було б провалено, якщо б на підмогу не наспіли парламентарії з депгрупп "Відродження" і "Воля народу", а також майже половина складу фракції "Оппоблока".

Опозиція в "Оппоблоке"

"Я висловлюю незгоду з діями частини народних депутатів від фракції "Опозиційний блок", з керівництвом нашої фракції і оголошую про те, що ми з колегами-однодумцями, які не голосували за цю судову реформу або голосували проти неї, будемо створювати опозиційну платформу всередині "Опозиційного блоку", - заявив сьогодні в парламентських кулуарах Вадим Новинський. Чим немало сполохав українську блогосферу, першою думкою якої було припущення про остаточний розкол "Оппоблока", ініційованого з табору "ахметовців", адже Новинський - молодший бізнес-партнер олігарха Ріната Ахметова. Але ті, хто уважно подивився на результати поіменного голосування щодо судової реформи, раптом виявили досить цікаву картину: багато знакові "ахметовці", зокрема, Олександр Вілкул та Юрій Воропаєв, також підтримали даний законопроект, зате окремі відомі "фірташівці", як, наприклад, брат і сестра Льовочкіни, за нього не голосували. Тому сам по собі напрошувався висновок - це банальна імітація опозиційності на публіку і так псевдооппозиционной партії екс-"регіоналів".

Каталонська страйк

В українському сегменті Всесвітньої павутини продовжують стежити за розвитком подій в Каталонії після недільного референдуму про тамтешньої незалежності від Іспанії. Сьогоднішнім продовженням цієї історії стала загальний страйк каталонських профспілок у зв'язку з порушенням прав і свобод під час проведення позавчорашнього голосування. Протестувальники блокують основні дороги в Каталонії, що вже викликало масштабні автомобільні затори, також припинив свою роботу морський порт Барселони. Тим часом тисячі каталонців зібралися на барселонській Університетської площі, обурюючись діями Мадрида з придушення волевиявлення жителів автономії. Втім, все поки відбувається в більш мирному руслі, ніж позавчора, коли в сутичках постраждало близько 900 людей, як звичайних громадян, так і поліцейських.

Реклама на dsnews.ua

Десятикратне падіння доходів ИГИЛ

Ще на одну свіжу міжнародну новину звернули свою увагу українці і в Facebook і в Twitter. За повідомленням американських ЗМІ, доходи терористичного "Ісламської держави" від продажу нафти за останні два роки впали більш ніж в 10 разів - з $50 млн до $4 млн. в місяць. А саме нафтова торгівля становила половину всього бюджету" ИГИЛ. І це стало прямим наслідком планомірного витіснення бойовиків з більшості іракських і сирійських міст силами антитерористичної коаліції на чолі з США. Таким чином, як підсумували соцсетевые коментатори, серйозними темпами зіщулюється не тільки територія, підконтрольна джихадистів-терористам, але і фінансові ресурси ИГИЛ.

Нобелівка за гравітаційні хвилі

А от серед українських любителів науки в фаворі соцсетевых обговорень імена нових лауреатів Нобелівської премії. На цей раз черга дійшла до фізики - у цьому році найбільш оцінена робота трьох учених - професора фізики Массачусетського технологічного інституту Райнера Вайсса і фізиків Баррі Бариша і Кіпа Торна з Каліфорнійського технологічного інституту. Вони отримали Нобелівку за відкриття гравітаційних хвиль, що утворилися в результаті злиття двох чорних дір загальною масою в 53 Сонця. Ще у 2002 році за проектом цих американських вчених був побудований Детектор гравітаційних хвиль LIGO. І лише в 2015-му після модернізації цієї лазерно-інтерферометричної гравітаційно-хвильової обсерваторії був зареєстрований перший сплеск гравітаційних хвиль від злиття чорних дір.

    Реклама на dsnews.ua