• USD 39.2
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Віспа мавп. Чи потрібно боятися нової хвороби

У світі виявлено вже близько 60 випадків зараження людей віспою мавп

У світі виявлено вже близько 60 випадків зараження людей віспою мавп
У світі виявлено вже близько 60 випадків зараження людей віспою мавп
Зміст

Що таке віспа мавп

Віспа мавп – рідкісний вірус. Він передається між тваринами, від них – до людини, між людьми поширюється рідко. Вперше був виділений у 1958 році від хворих мавп, завдяки чому і отримав свою назву.

Оспу мавп переносять лише примати?

Незважаючи на назву, на віспу мавп хворіють не тільки примати. Вірус також активно поширюють гризуни, наприклад – білки та щури.

Які симптоми хвороби

Перебіг мавпячої віспи схожий з натуральною віспою – у хворого діагностують лихоманку, характерну висипку, головні та м'язові болі. Однак усі ці симптоми виражені слабше, ніж у випадку із натуральною віспою. Головна відмінність від останньої – збільшення лімфовузлів.

Як передається віспа мавп

Зазвичай зараження відбувається при тісній взаємодії з тваринами-переносниками або при дуже тісному контакті із зараженими людьми та забрудненими вірусом поверхнями. При цьому вчені відзначають, що значна частина людей, що захворіли на віспу мавп цієї весни в Європі, отримала вірус статевим шляхом.

Вірус проникає в організм через шкіру, респіраторну систему, очі, порожнини рота та носа. Зараження від іншої людини відбувається через крапельки слини з близької відстані або через безпосередній контакт зі шкірою, у тому числі при статевому акті.

Хто може заразитися

Насамперед – люди, які працюють із тваринами, а також ті, хто їздить до Африки по роботі чи на відпочинок.

Чи можна померти від мавпячої віспи

Мавпяча віспа протікає досить легко і більшість хворих одужують протягом кількох тижнів. Тим часом, за даними ВООЗ, коефіцієнт смертності при спалахах віспи мавп варіюється від 1% до 10%. При цьому більшість смертей фіксують серед молодих пацієнтів.

Чи можна вилікувати віспу мавп

Ні специфічного лікування, ні вакцини від віспи мавп немає.

Чому віспі мавп приділяють таку увагу, якщо хворих не так багато

Вірус віспи мавп схожий на вірус натуральної віспи, одного з найбільш заразних і небезпечних інфекційних захворювань в історії людства. Останній випадок натуральної віспи було зафіксовано влітку 1978 року – хворобу вдалося перемогти завдяки вакцинації. На сьогоднішній день більше 90% населення світу не мають стійкого імунітету від вірусу віспи.

Де фіксують спалахи хвороби

29 квітня у Великій Британії віспа мавп була виявлена у жителя країни, який повернувся з Нігерії. До 18 травня загальна кількість носіїв мавпячої віспи у Великій Британії зросла до дев'яти. Випадки мавпячої віспи були також виявлені у Португалії, Іспанії та США.

    Реклама на dsnews.ua