• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Падіння рівня життя: Кожному десятому українцю не вистачає грошей на їжу

Кількість українців, яких можна було назвати умовно заможними, на початку червня зменшилася до 12% у порівнянні з кінцем квітня, коли таких було 20,5%
Кожному десятому українцю не вистачає грошей на їжу. Фото: УНІАН
Кожному десятому українцю не вистачає грошей на їжу. Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Про те свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 25 травня по 4 червня, передає "ДС".

"Якщо наприкінці квітня можна було віднести до умовно багатим верствам (можуть дозволити собі купувати деякі дорогі речі, як телевізор або холодильник, або взагалі що завгодно можуть дозволити собі) 20,5% респондентів, то на початку червня - вже 12%.

У той же час, рівень абсолютної бідності - тих, кому не вистачає грошей на їжу - практично не змінився - 11,5% в кінці квітня проти 12% на початку червня.

Таким чином, за цей період відзначається зниження добробуту населення, хоча при цьому принаймні поки немає переходу до абсолютної бідності", - йдеться в повідомленні КМІС.

Також соціологи відзначають, що зросла частка респондентів з умовно середнім рівнем добробуту (можуть дещо відкладати, але не можуть дозволити купівлю таких речей, як телевізор або холодильник) - з 30% до 36% і з низьким рівнем добробуту (вистачає грошей на їжу, але купувати одяг вже важко) - з 34% до 37%.

У КМІС нагадали, що з середини березня в Україні ввели карантин, що, за припущеннями експертів, політиків, звичайних громадян, могло позначатися на зайнятості населення і їх доходи.

Дослідження проходило з 24 травня по 4 червня. Методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитали 4000 чоловік від 18 років і старше.

У вибірку не включали аннексированный Крим і окуповані території Донбасу.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 1,7% для показників близьких до 50%, 1,5% - для показників близьких до 25%, 1% - для показників близьких до 10%, 0,8% - для показників близьких до 5% і 0,4% - для показників близьких до 1%.

    Реклама на dsnews.ua