• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Передозування ліків: причини та основні симптоми

Самолікування або зміна дозування призначених лікарем препаратів може призвести до передозування ліками — так званого серотонінового синдрому

Реклама на dsnews.ua

Серотонін продукується нервовими клітинами та є хімічною речовиною яка бере участь у регуляції процесів дихання, травлення, кровотоку та ін., зазначає itmed.org.

Серотоніновий синдром або серотонінова токсичність – це патологічний стан, що являє собою небезпечну реакцію організму на ліки, що підвищують рівень серотоніну. Синдром виникає у випадку приймання різних ліків або добавок разом, що спричиняє високий рівень серотоніну в організмі.

Це може статися за наступних умов:

  • збільшення дозування ліків, які приймає людина (ненавмисно або спеціально);
  • приймання нового препарату, який може вплинути на рівень серотоніну;
  • поєднання двох речовин, що впливають на рівень серотоніну.

Найбільш поширеними типами препаратів, що можуть спричинити даний стан є препарати проти депресії, мігрені, усунення болю, антидепресанти, наркотики.

Основні симптоми:

  • дезорієнтація;
  • тремор;
  • занепокоєння;
  • нудота та блювання;
  • підвищення температури тіла;
  • підвищена пітливість;
  • прискорене серцебиття;
  • сухість в ротовій порожнині;
  • розширення зіниць.

Про критичний стан під час серотонінового синдрому свідчитимуть судоми, втрата свідомості та кома.

У випадку появи симптомів необхідно терміново звернутися до лікаря. При вчасно поставленому діагнозі та проведеному лікуванні прогноз позитивний.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua