• USD 36.6
  • EUR 35.3
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Полоненого командира "Азову" Прокопенка вивезли до Росії, — дружина

Російські ЗМІ повідомили про вивезення на територію Росії полоненого командира полку "Азов" Дениса Прокопенка. Державні структури та "Червоний Хрест" цього ще не підтвердили

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила дружина командира полку "Азов" Дениса Прокопенка Катерина в інтерв’ю "Суспільному", передає "ДС".

"Я знаю лише, що він вивезений в Росію і взагалі це ще не підтверджено. Щодо місця перебування Дениса я дізналась через російські ЗМІ. Держструктури мені остаточно не підтверджують, тому що тут важко щось підтвердити. Я розумію, Росія зараз командний склад сховала, інших солдат і офіцерів ховає та не розголошує, де вони перебувають. Чекаємо, що буде далі.

Це по суті робота "Червоного Хреста" — відповідати мені, але я дотепер не знаю, де мій чоловік. Навіть, якщо він в Росії, тож існує, в принципі, комунікація з московським філіалом "Червоного Хреста". Але її немає. Це означає, що є, можливо, певний договірняк з тією ж владою в Росії, щоб не видавати інформацію про місцезнаходження і т.д", — сказала дружина командира.

Катерина Прокопенко нарікає на комунікацію ЧХ з родичами. За її словами, були випадки, коли "Червоний Хрест" дзвонив рідним, повідомляв, що їхні сини перебувають в Оленівці чи Новоазовську, але ці кейси дуже малі.

Більшість випадків — повідомлення про місцезнаходження. Але питання здоров’я, харчування, їжі, умов, тортур, медобслуговування — на це представники міжнародної організації не мають відповідей, хоча вони мали б їх надати.

Про це яскраво свідчить кейс трагедії в Оленівці.

"Чому в Оленівці не було представників, які б побачили, що по списках у бараках відсутні ці люди, які переміщені у той страшенний барак? Чому вони не слідкували, що там на окраїні Оленівки викопують ями під могили? Щоб перевірити списки загиблих та поранених в Оленівці, які надала Росія, необхідно, щоб приїхала якась незалежна експертна сторона, якої немає.

Як ми думали, вона повинна виходити з "Червоного Хреста" або ООН, але її немає, тому значить немає віри у ці списки. У спілкуванні з військовополоненими, яких обміняли, у кого не спитай, ніхто ні разу не бачив "Червоний Хрест", лише на виході із "Азовсталі", — сказала Прокопенко.

Нагадаємо, Верховний суд Росії визнав український полк "Азов" "терористичною організацією". Країна-агресорка заборонила його діяльність на своїй території.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua