• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Понад 20% українців вважають себе "радянськими людьми", — дослідження

Громадянами України ідентифікують себе 75% опитаних жителів країни, 11% не відчувають себе такими, європейцями почуваються 26%, "радянською людиною" – 21% опитаних

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати дослідження групи "Рейтинг", проведеного до 30-ліття Незалежності України, інформує "ДС".

Серед представників "Покоління Незалежності" ідентифікують себе як громадяни України 86%, як європейці – 40%. Старші менше вважають себе європейцями, але ідентифікують себе як "радянську людину" частіше, ніж інші.

У регіональному розрізі західні області більше відчувають себе європейцями, ніж радянськими людьми, так само як Київ. Східні, – навпаки, більше асоціюють себе з вихідцями з СРСР, ніж із Європи. 

Мандрівники, які частіше подорожують всередині держави, більше відчувають себе громадянами України.

Соціологічна група "Рейтинг" до 30-ліття Незалежності України з 20 липня до 9 серпня 2021 року провела перше масштабне соціологічне дослідження для вивчення особливостей мислення та стилю життя нового покоління українців, їхнього ціннісного світу, мотивацій, оцінки себе та України. 

Респонденти – громадяни віком від 16 років і старше, відібрані на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: по Україні – не більше 1,0%, по області – не більше 4%. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua