• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Призерам Олімпіади та Паралімпіади від України перерахували з держбюджету понад пів мільярда гривень

Видатки для відзначення досягнень українських спортсменів, які стали переможцями та призерами Олімпійських та Паралімпійських ігор у японському Токіо профінансовані у повному обсязі і становлять 565,3 млн гривень

Українські медалісти разом з президентом Володимиром Зеленським
Українські медалісти разом з президентом Володимиром Зеленським / President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Мінфіну, передає "ДС".

Грошові винагороди виплачено за олімпійське та паралімпійське "золото" з розрахунку 125 тисяч доларів за медаль, за "срібло" – 80 тисяч доларів, за "бронзу" – 55 тисяч доларів.

Окрім того, ще 25 олімпійцям, які посіли четверте-шосте місця на Іграх, і їхнім тренерам передбачено виплатити винагороди в розмірах 200 тис. грн, 140 тис. грн, 100 тис. грн відповідно. Із державного бюджету на це буде спрямовано 6,4 млн гривень.

Нагадаємо, на Олімпійських іграх-2020 на Токіо українські олімпійці отримали 19 нагород, в тому числі одну "золоту" медаль. Україна посіла 44 місце в підсумковому медальному заліку і 16 місце за загальною кількістю медалей. Суддя міжнародної категорії AIBA (3 зірки) з України Павло Василинчук визнаний кращим суддею Олімпіади-2020.

Очолила остаточний медальний залік Олімпіади-2020 збірна США, яка в останній день Олімпійських ігор в Токіо, завоювала дві золоті медалі та зуміла в останній момент випередити Китай.

Крім того, в Токіо уродженці України завоювали 10 медалей у складі інших країн — дві золоті, дві срібні та шість бронзових.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua