• USD 36.6
  • EUR 38.4
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Прогноз НАН України: до кінця століття населення України скоротиться до 22 млн

За прогнозами Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, до кінця цього століття населення нашої країни може становити 22,4 млн

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це у інтерв'ю "ДС" розповів заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, доктор економічних наук Олександр Гладун.

Так, журналіст навів дані ООН, згідно з якими, до 2050 року в Україні населення скоротиться до 35 млн. Він запитав, наскільки ці цифри збігаються з прогнозами Інституту демографії та соціальних досліджень.

"Якщо чесно, то у мене таке враження, що експерти ООН взяли для свого прогнозу дані нашого інституту, адже все збігається з нашими показниками, як то кажуть, "до копійки". За нашими даними, населення України у 2050 році буде становити 35,4 млн осіб. Але треба розуміти, що цей прогноз стосується усієї територій України – з Кримом і ОРДЛО включно", — розповів Гладун.

Він підкреслив, що у прогнозах закладаються гіпотези розвитку демографічних подій – народжуваність, смертність та міграція.

"Залежно від гіпотези, яка буде лежати в основі математичних розрахунків, буде змінюватися і чисельність населення. Наш інститут таких варіантів розробив дев'ять. І по кожному – різна чисельність населення. Можуть закладатися висока народжуваність, низька смертність та середня міграція або навпаки…", — розповів науковець.

Гладун додав, що це — експертні оцінки, що ґрунтуються на розумінні демографічних тенденцій, які зараз існують у країні.

"Так, за нашим прогнозом до кінця цього століття населення України може становити 22,4 млн. Але цифри можуть змінитися, тому подібні прогнози перераховують раз на два-три роки. Така система у всіх демографічних службах чи інституціях, у тому числі, в Організації Об'єднаних націй. Тому слід ставитись до довгострокових прогнозів не як до істини останньої інстанції, а як до наукового передбачення", — пояснив демограф.

Нагадаємо, за оцінками ООН населення України скорочується одним із найшвидших у світі темпів і до 2050 року може зменшитись до 35 мільйонів людей.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua