• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Росія прискорено роздає свої паспорти на окупованому Донбасі

Російська окупаційна влада здійснює паспортизацію за прискореною процедурою жителів окремих районів Донецької та Луганської областей

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила у своєму Telegram-каналі уповноважена Верховна Рада з прав людини Людмила Денісова, передає "ДС".

"РФ здійснює незаконну паспортизацію жителів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей за прискореною процедурою", — написала вона, наголосивши, що обов'язковими умовами для отримання паспорту РФ є паспорт громадянина України та реєстрації проживання на тимчасово окупованій території.

Замість реєстрації можна надати адресну довідку, що підтверджує постійне проживання на тимчасово окупованій території.

Денісова наголосила, що окупанти спрощують процес подання заяви на отримання російського громадянства для депортованих на територію РФ громадян України.

"Всі українці, які примусово отримали російські паспорти залишаються громадянами України. Наша держава не визнає жодних російських документів, які нав’язала РФ", — наголосила вона.

Омбудсмен додала, що Росія своїми діями порушує Женевську Конвенцію щодо захисту цивільного населення під час війни. Вона закликала Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення Росії до України врахувати ці факти.

Як повідомляла "ДС", окупанти у Снігурівці Запорізької області провели перепис пенсіонерів, а також планують видавати місцевим жителям паспорти громадян РФ.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua