• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Росія продовжує у Криму переслідування татар і мілітаризацію дітей, – правозахисники

У 2021 році російська влада в анексованому Криму продовжувала переслідування за релігійною або політичною ознакою, а також проводила незаконний призов до армії

У 2021 році російська влада в анексованому Криму продовжувала переслідування
У 2021 році російська влада в анексованому Криму продовжувала переслідування
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch, передає "ДС" з посиланням на "Крим.Реалії".

Правозахисники зазначають, що російська влада в Криму продовжила переслідувати кримських татар за звинуваченнями в причетності до "Хізб-ут-Тахрір" – організації, забороненій у Росії як терористична, але легальній в Україні.

"Десятки кримських татар продовжували відбувати терміни за довільними звинуваченнями щодо участі в цій організації. Багато хто з засуджених був активістом "Кримської солідарності" – групи, що надає підтримку кримським татарам, заарештованим із політично мотивованих підстав. У лютому та серпні за аналогічними надуманими підставами було заарештовано загалом 11 осіб", – йдеться у доповіді.

Вказано також, що у вересні "за надуманим обвинуваченням" заарештували кримського політика, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла – одного "з небагатьох кримськотатарських лідерів, що залишилися на півострові".

За цією ж справою затримали ще кількох представників кримськотатарської громади.

"У березні в результаті чергової хвилі обшуків було затримано чотирьох чоловіків і одну жінку з числа послідовників Свідків Єгови – їхні організації заборонені в Росії як екстремістські. Того ж місяця Віктор Сташевський був засуджений на шість із половиною років за "організацію діяльності екстремістської спільноти". Цей вирок став найсуворішим із тих, що виносили в Криму послідовникам Свідків Єгови", – зазначають правозахисники.

У HRW підкреслили, що російська влада продовжує здійснювати військовий призов на території анексованого півострова, порушуючи тим самим міжнародне гуманітарне право.

Зазначається, що призов у Криму здійснювався на тлі агітаційних кампаній та військової пропаганди серед школярів.

Як писала "ДС", у Росії п'ятьох мешканців анексованого Криму, які нібито брали участь у діяльності організації "Хізб ут-Тахрір", звинуватили у "насильницькому захопленні влади".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua