• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Росія та її маріонетки в ТКГ знову заговорили про інспекцію українських позицій

На переговорах у Тристоронній контактній групі російська сторона знову "проштовхує" механізми додаткового контролю режиму припинення вогню у вигляді так званої "спільної інспекції" позицій

"ДНР"
"ДНР"
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович, передає "ДС" з посиланням на " Укрінформ ".

«Російська делегація хоче, скориставшись загостренням на фронті, яке вона сама і створює, проштовхнути механізм додаткового контролю режиму припинення вогню. Головна мета цього механізму — легалізація так званих "ЛНР/ДНР" як сторони конфлікту і переведення Росії в статус посередника. Ці "конструктивні" пропозиції полягали в тому, що росіяни вимагали повторити або легалізувати таку річ, як інспекція наших позицій, як (пропонувалося) в Шумах. Звичайно, ми їм сказали, що так не буде», — сказав Арестович.

Він зазначив, що українська сторона готова розглядати додаткові механізми контролю режиму тиші.

«Але точно не за рахунок того, що Росія буде представлена як посередник, а не як сторона конфлікту, і точно не за рахунок того, що так звані "ЛНР/ДНР" контролюватимуть наші позиції», — підкреслив Арестович.

Нагадаємо, під час засідання ТКГ 9 вересня 2020 року було досягнуто домовленості про інспекції позицій ЗСУ поблизу населеного пункту Шуми Донецької області. Спочатку представники терористів "ДНР" підтвердили цю інформацію, а потім в Офісі президента України заявили, що інспекцію позицій ЗСУ буде проводити ОБСЄ в присутності "представників сторін". Позиція Банкової викликала хвилю громадського обурення.

Пізніше стало відомо, що інспекцію скасовано. Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що спільну поїздку в Шуми було скасовано після того, як російська сторона висунула свої вимоги.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua