• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Іржава торгівля Путіна і нова "велика коаліція" у ФРН

Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня
Реклама на dsnews.ua

"Ділова столиця" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний і scriptum - текст) або скорочено D. Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Іржава торгівля Путіна

Свіже "щедре" путінське пропозиція стала однією з найбільш обговорюваних тем в українському інформпросторі. "Користуючись випадком, що називається, хочу сказати, ми готові продовжити цей процес: готові передати військові кораблі України, які в Криму ще є, готові передати авіаційну техніку, бронетехніку. Правда, вона вся в такому жалюгідному стані, але це вже не наша справа", - ненароком "закинув вудку" господар Кремля, спілкуючись з придворними головними редакторами російських ЗМІ. Але на таку "щедрість" в Україні ніхто не клюнув - ні урядовці, ні прості користувачі соцмереж. "Зустрічну пропозицію президента РФ - пропоную разом з флотом повернути Крим. Готові прийняти найближчим часом", - заявив прем'єр Володимир Гройсман, а командувач українськими ВМС віце-адмірал Ігор Воронченко запідозрив у даній заяві Путіна брудну кремлівську гру. Що ж стосується інтернет-коментаторів, то вони були більш різання в оцінках як щодо самого торгаша на букву Х, так і його іржавого товару.

Продовження відсидки Єфремова у СІЗО

Сьогоднішнє підбадьорливе повідомлення з Старобільського суду Луганської області про стан справ з колишнім главою парламентської фракції Партії регіонів і екс-господарем Луганщини Олександром Єфремовим сенсацією не стало, але багатьом настрій таки підняло. А вся справа в тому, що суд ще на два місяці продовжив Єфремову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, тобто в місцевому СІЗО, в якому родоначальник луганського сепаратизму, схоже, вже обжився. Та й сам судовий процес над ним рухається неспішно, проте чітко за графіком. Так, наступне засідання Старобільського суду по справі Єфремова продовжиться, як і було заплановано, вже в понеділок, де спочатку буде заслухано клопотання адвокатів обвинуваченого, а потім почнеться допит свідків.

Атака Femen на "путінську потаскуху"

Куди більший ажіотаж в українському сегменті Всесвітньої павутини сьогодні викликав один випадок на виборчій дільниці в чеській Празі. На тамтешнього президента Мілоша Земана, який вирішив проголосувати за себе коханого на президентських виборах, раптом вискочила активістка Femen, знімаючи з себе сорочку і чітко викрикуючи англійською мовою всім зрозумілу фразу; "Земан - путінська шльондра". При всьому скептичному ставленні до даного руху, така їх приємна оцінка чеського президента сподобалася практично всім, та й сам Земан трохи пізніше заявив, що вважає для себе честю напад активістки Femen, яка, за його словами, нападали навіть на Папу Римського.

Реклама на dsnews.ua

Нова "велика коаліція" у ФРН

Досягнення попередньої домовленості про формування правлячої коаліції ХДС/ХСС німецького канцлера Ангели Меркель з СДПН стало, безумовно, топ-новиною як для всього світу, так і суто української блогосфери. І це цілком зрозуміло - вибори у ФРН пройшли ще в жовтні минулого року, а в разі зриву переговорів про відновлення "великої коаліції" Німеччини чекали б неминучі перевибори з новою смугою нестабільності в країні-локомотиві Євросоюзу. А так на тлі успішних коаліційних переговорів німецьких християнських демократів з соціал-демократами курс євро посилив підйом по відношенню до всіх основних валют, відновивши в парі з доларом максимум за три останніх роки - з грудня 2014-го.

Сніг під Водохреща

Ті з українців, хто скучив по снігу, чекало радісну звістку від Гідрометцентру, ніж вони активно ділилися на своїх сторінках в Facebook і в Twitter. Власне, незначні снігові опади подекуди спостерігалися вже сьогодні, але з 15 січня майже на всій території країни очікується випадання снігу товщиною до 10 сантиметрів. А 18 січня, якраз напередодні Хрещення, сніговий покрив збільшиться ще на 10 - 20 сантиметрів в більшості областей України. Правда, будуть деякі дуже некомфортні нюанси - активний циклон стане супроводжуватися сильними поривами вітру і, звичайно, традиційними водохресними морозами.

    Реклама на dsnews.ua