• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Сергій Жадан став лауреатом німецької премії Ганни Арендт

Український письменник, поет і музикант Сергій Жадан став лауреатом німецької премії Ганни Арендт за політичне мислення 2022 року

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили 14 липня на сайті Фонду Гайнріха Белля, передає "ДС".

"Жадан не просто описує український світ, він допомагає зрозуміти його, у всьому його хаосі, стражданнях і людяності. його творах оповідач не господар, а такий же, як і всі, застряг у хаосі повсякденного життя та шукає шлях", – зазначило журі.

"Погляди, які Сергій Жадан пропонує своїм читачам на українське суспільство, те, як він розповідає про виживання у війні (2014 року), є унікальними в новітній європейській літературі".

У своєму Facebook Сергій Жадан прокоментував новину про нагороду: "Можу лише вкотре повторити, що нині всі нагороди, отримані українським мистецтвом у світі, є передусім нагородами нашим читачам, слухачам та глядачам, себто мільйонам українців, котрі своєю боротьбою, своїм опором, своєю щоденною працею стверджують у світі Україну. Велика честь бути причетним до цього народу й до цієї культури".

Нагорода буде вручена 2 грудня 2022 року в історичній ратуші Бремена. Премія імені Ханни Арендт присуджується містом Бременом і Фондом Гайнріха Белля і становить 10 тисяч євро. Нею нагороджують людей, які сміливим втручанням пішли на "ризик публічності".

Раніше цього року Жадан отримав Премію Свободи від фундації Франка Ширрмахера, Літературну премію Європейського банку реконструкції та розвитку за англомовний переклад роману "Інтернат", а також став лауреатом Премії миру німецьких книгарів. Польське видання Gazeta Wyborcza назвало його "Людиною року". А також Комітет літературознавчих наук польської академії наук висунув Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури.

Нагадаємо, український письменник, поет і музикант Сергій Жадан став лауреатом Премії миру німецької книжкової торгівлі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua