• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Програма "Шкільний портфелик". Як допомогти дітям краще навчатись

За офіційними даними, війна вигнала з дому майже 11 мільйонів людей – 5 мільйонів стали внутрішньо переміщеними в Україні, а ще 6,2 – біженцями за кордоном

Фото ілюстративне. Підготовка до школи
Фото ілюстративне. Підготовка до школи
Реклама на dsnews.ua

Цього року більшість дітей, які були змушені покинути свої домівки, обиратимуть офлайн навчання в освітніх закладах. Закордонні на відстані зможуть продовжувати вивчати "український компонент", а більшість присутніх в Україні сядуть за парти в ліцеях та гімназіях з обладнаними укриттями.

"Я дуже люблю вчитися, але всі мої уроки до сьогодні проходили онлайн", – розповідає Костя, який цього року переходить у четвертий клас.

Костя
Костя

Пандемія коронавірусу та повномасштабна війна в Україні "виростили" ціле покоління дітей, які не мали змоги сповна комунікувати з однокласниками, вчителями та освітнім процесом загалом. 

"Цього року недалеко від нашого дому має відкритися школа і я дуже хочу піти туди. Щоб познайомитися з іншими дітьми, потоваришувати з однокласниками, ходити на уроки", – продовжує хлопець.

Ще минулого року Костянтин жив у Новій Каховці, у своєму домі та мав там друзів, а тепер із мамою мешкає в орендованій квартирі в Одесі. 

"Вдома було дуже страшно і небезпечно, – пояснює причини свого від’їзду мама Кості. – Окупанти шукали дітей, примушували ходити до російських шкіл, тому діти не мали можливості не лише вчитися в школах, а навіть зустрічатись, щоб гратися разом".

Реклама на dsnews.ua

На новому місці мама і син стали бенефеціарами фонду Карітас Одеси та невдовзі отримають шкільне приладдя – рюкзак і канцелярію – в рамках щорічної акції "Шкільний портфелик". Набір для учня 1-4 класів міститиме: наплічник, пенал, зошити у клітинку/косу/звичайну лінійку, пластилін і дошку та ніж для нього, набори кольорового паперу та картону, ножиці, фарби акварельні, гуаш, пензлики, клей ПВА, прості та кольорові олівці, альбом для малювання, лінійку, чинку, ластик і ручки з синім чорнилом.

Акція забезпечення шкільним приладдям дітей із родин у складних життєвих обставинах проводиться вже 22 рік поспіль у більшості із 40 місцевих організацій Карітасу України. Потреба, яку озвучують осередки, величезна – понад 8 тисяч родин звернулися до фонду з проханням допомогти зібрати дітей до школи. 

12-річний Сашко переїхав до Бучача зі Слов’янська. У хлопчика з рідних лише тато.

Дитина мріє стати архітектором та відбудувати усі будинки, зруйновані за час війни в Україні. Він не тільки фантазує, а й активно малює та проєктує, однак має для цього дуже мало засобів, тож канцелярське приладдя зі "Шкільного портфелика" від Карітасу Бучацької Єпархії УГКЦ дуже підтримає Сашка.

"Важливо розуміти, що "Шкільний портфелик" – це не просто якась подачка нужденним, – пояснює Софія Зотіна, психолог Карітасу-Львів, керівниця проєкту "Діти і війна: соціально-педагогічна та психологічна робота з дітьми, які постраждали від війни в Україні". – Це про те, що в країні є дуже багато здібних і талановитих дітей та їхніх родин, які хочуть і можуть навчатись та прагнуть кращого життя, але їх потрібно в тому трішки підтримати. Це наче капіталовкладення в краще майбутнє". 

Психологиня розповідає про восьмирічну Поліну та десятирічного Михайла, якими вже понад рік опікується львівський осередок Карітасу. Зараз сім'я змушена проживати у маленькій кімнаті гуртожитку, мама не має змоги повноцінно працювати, оскільки піклується не лише про малолітніх дітей, а й про хвору бабусю. Попри всі перешкоди діти доглянуті, одягнені, відвідують школу, займаються футболом.

Поліна та Михайло
Поліна та Михайло

"На жаль, ми знаємо багато таких історій, кожна з них схожа та унікальна водночас, – зазначає Софія Зотіна. – У кожного свої потреби: комусь не вистачає грошей на оренду квартири, комусь потрібні кошти на лікування, хтось віддає останні заощадження, щоб зберегти життя найрідніших людей на війні. Наша мета – поділитись та підтримати, можливо допомогти акумулювати кошти на інші важливі сім'ям цілі".

"Яскраві зошити, кольорові олівці та ручки зуміють надихнути та відволікти дитину від зовнішнього стресу та з позитивом сконцентруватися на основному, – доповнює колегу соціальна працівниця львівського дитячого центру Карітасу Софія Лехіцька. – Підготовлене заздалегідь та укомплектоване шкільне приладдя дає впевненість перед початком чогось нового, яке завжди страшить та лякає".

Зібрати один шкільний портфелик в рамках акції коштує 1500 грн. Насправді, це зовсім небагато, якщо пройтись по магазинах та поглянути на ціни на рюкзаки, зошити та інше канцелярське приладдя. Карітас закуповує потрібне зусиллями приватних осіб, бізнес-структур, церковних спільнот, міжнародних благодійників – усіх тих, кому небайдужі проблеми ближніх та хто відчуває відповідальність за долю потребуючих. 

Акція "Шкільний портфелик" триватиме до 1 вересня і кожен може підтримати дітей у прагненні до навчання.

    Реклама на dsnews.ua