• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Шмигалю доручив: Зеленський відповів на петицію про легалізацію одностатевих шлюбів

Президент Володимир Зеленський доручив уряду розглянути питання легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства у рамках роботи із затвердження та забезпечення прав та свобод людини

Офіс президента
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у відповіді глави держави на петицію щодо легалізації одностатевих шлюбів, передає "ДС" із посиланням на прес-службу президента.

Глава держави зазначив, що всі люди вільні та рівні у своїй гідності та правах. Права та свободи людини невідчужувані та непорушні (стаття 21 Конституції України).

Сімейний кодекс України визначає сім'ю первинним та основним центром суспільства. Сім'ю складають особи, які проживають спільно, пов'язані спільним побутом, які мають взаємні права та обов'язки, звертає увагу Зеленський. Водночас, згідно з Конституцією, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка (стаття 51). В умовах військового чи надзвичайного стану вносити зміни до Конституції не можна.

"Водночас Уряд напрацьовував варіанти рішень стосовно легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства у рамках роботи з утвердження та забезпечення прав і свобод людини. Відповідно до статті 116 Конституції України Кабінет Міністрів України вживає заходів щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина. Ураховуючи зазначене, я звернувся до Прем’єр-міністра України з проханням розглянути порушене в електронній петиції питання та поінформувати про відповідні результати", — резюмує президент.

Як повідомляла "ДС", у січні 2021 року стало відомо, що Мінкульт та Державна установа "Український інститут книги" придбали за рахунок державного бюджету 1240 екземплярів дитячої книги "Принцеса + принцеса: довго та щасливо" (автор О'Нілл Кейт, 2019), виданої у вигляді коміксу на тему ЛГБТ-відносин.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua