• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Мінкульт закупив для маленьких українців понад тисячу книжок про одностатеве кохання (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Мінкульт та Державна установа "Український інститут книги" придбали за рахунок державного бюджету 1240 примірників дитячої книги "Принцеса+принцеса: довго і щасливо" (автор О’Нілл Кейт, 2019 р.), яку видано у вигляді коміксу на тему ЛГБТ-стосунків

На це звернув увагу громадянський рух "Всі разом", передає "ДС".

Дітям від 5 років пропонується ознайомитися з історією про двох дівчат, яка закінчується їхнім весіллям. Одна з дівчат — темношкіра.

Офіс руху «Всі разом!» надіслав запити на доступ до публічної інформації до Українського інституту книги та до Державного комітету телебачення і радіомовлення.

"Відповіді надійшли від Міністерства культури та інформаційної політики. У листі за підписом державного секретаря Яреми Дуля визнається, що книжковий твір «Принцеса+принцеса: довго і щасливо» дійсно був придбаний за державний кошт та поширений серед дитячих та шкільних бібліотек по всій Україні", — зазначає рух.

Також рух «Всі разом!» отримав відповідь від Українського інституту книги. Там надали Протокол з рішенням про проведення процедури закупівлі книжної продукції для поповнення бібліотечних фондів за рахунок коштів державного бюджету. У Протоколі зазначено, що перелік книжкової продукції був затверджений Розпорядженням Кабінету Міністрів №598-р від 5 липня 2019 року, тобто за часів прем’єрства Володимира Гройсмана.

"Також вказано, що уповноваженим за формування переліку книжок від Інститут книги в особі Юрія Марченка, а також видавництво «Рідна мова». Таким чином серед затверджених протоколом Марченка і «Рідної мови» була й книга «Принцеса+принцеса». Загалом тоді було погоджено закупівлю продукції на загальну суму 666000 гривень (без ПДВ)", — додають активісти.

    Реклама на dsnews.ua