• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Соціолог розповів про різницю підходів до шкільної освіти в Україні та в інших країнах

У Польщі, Естонії, Болгарії і Ізраїлі система шкільної освіти націлена на те, щоб розвивати у дітей підприємницькі та лідерські якості відповідно до їхніх індивідуальних потреб. В Об'єднаних Арабських Еміратах мірилом освіти є щастя дітей і педагогів

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / НУШ
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив доктор соціологічних наук Олександр Шульга під час презентації соціологічного дослідження «Освіта в Україні: як українські школи пережили перші хвилі карантину», проведеного Українським інститутом майбутнього в партнерстві з "Нью Імідж Маркетинг Груп", передає "ДС"

Нагадаємо, згідно з результатами даного опитування, на думку респондентів, якість шкільної освіти де-факто зводиться до принципу "вчитися щоб вчитися".

"На противагу цьому фахівці Українського інституту майбутнього таке невелике порівняння зробили — міжнародний досвід, підхід там до шкільної освіти, якою вона має бути, на що має бути спрямована. Для того, щоб було наочніше, взяли Польщу, Болгарію, Естонію — наших, так би мовити, побратимів колишніх по "соціалістичному табору" — і там зовсім інший підхід. Взяти хоча б ту ж Болгарію — там навчання і виховання учнів відповідно до їх індивідуальних потреб у відповідності з очікуваннями і вимогами на успіх і реалізацію в громадянському суспільстві ", — зазначив соціолог.

Шульга також звернув увагу на українські реалії.

"Давайте згадаємо, якби у нас хтось з учнів в Україні почав би вимагати індивідуальні потреби враховувати, щоб це було", — іронізує експерт.

Він додав, що в школах Естонії розвивають підприємницький підхід, вміння і навички його застосування.

"Також я думаю, багато кому з не тільки школярів (в Україні — "ДС") цей підхід не завадив би. Хоча б "основи підприємництва "", — підкреслив Шульга.

Він додав. що в школах Ізраїлю у учнів розвивають ініціативність, здатність до підприємництва, а також лідерські якості.

"Там (в перерахованих вище країнах — "ДС") абсолютно інші підходи. Там школа має свою мету, є набір знань, які потім застосовуються, а не просто "вмотивована дитина, яка має гарні оцінки"", — сказав експерт.

Також, як випливає з даних на слайді, в Об'єднаних Арабських Еміратах "мірилом освіти є стан щастя дітей і педагогів. У цій близькосхідній країні переконані, що "успішний і щасливий випускник повинен бути готовий до життя у світі високих технологій і глобальної конкуренції".

В рамках дослідження було опитано 1353 людини. Опитування проводилося з 25 лютого по 4 березня поточного року в онлайн-режимі за структурованою анкетою з використанням власного програмного забезпечення для проведення опитувань «Lemur».

Статистична похибка дослідження з ймовірністю 0,95 не перевищила 3,5%.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua