• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Соціологи дізналися головні причини, через які українці не хочуть вакцинуватися

48% опитаних українців називають головною причною своєї відмови від щеплення проти коронавірусу недовіру до вакцин

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у дослідженні "Вакцинація та громадяни. Жовтень", передає "ДС".

"Категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин (48%). Ця мотивація переважає над усіма іншими. Рідше в якості причини ці громадяни називають страх мутацій в організмі через вакцинацію та очікування довгострокових досліджень вакцин проти Covid", — зазначено у повідомленні.

Соціологи також зазначають, що через недовіру до вакцин в цілому, третина з цієї категорії громадян також виступає і проти загальної вакцинації населення і ще 10% особисто проти, але щеплював би дітей від поліомієліту, правця, коклюшу тощо.

Метою дослідження є оцінка соціально-політичних настроїв населення України. Опитування було проведене з 23 жовтня по 2 листопада 2021 року.

Методологія проведення дослідження: опитування face-to-face по структурованій інтерактивній анкеті на планшеті з використанням власного програмного забезпечення для проведення опитувань "LEMUR".

Дизайн вибірки: генеральна сукупність опитування становить 30 842 531 жителів України (крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим) віком від 18 років і старше. Обсяг вибіркової сукупності становить 2400 респондентів. Вибірка є пропорційно стратифікованою за ознаками "області України та м. Київ" і "тип населених пунктів — міські/сільські". За типом побудови вибірка є триступеневою, комбінованою — ймовірнісною на щаблі відбору населених пунктів та початкових адрес для маршрутів опитування, із квотним скринінгом на щаблі відбору респондентів. У цілому, вибірка репрезентує доросле населення України (віком 18 років і старше). Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,05%.

Нагадаємо, за даними дослідження, за останні півтора місяці кількість людей, які готові вакцинуватися від коронавірусу, збільшилася на 10%.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua