• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Спецкоманда ООН допоможе Україні розслідувати сексуальні злочини окупантів

Організація Об'єднаних Націй створить команду експертів, яка допоможе українським правоохоронцям розслідувати сексуальні злочини російських окупантів

Реклама на dsnews.ua

Про це написала у своєму Facebook генеральний прокурор Ірина Венедіктова за підсумками зустрічі зі спецпредставником генсека ООН із сексуального насильства в умовах конфліктів Прамілою Паттен, передає "ДС".

Спеціальна група експертів може бути створена вже найближчим часом.

"Це будуть досвідчені фахівці, які допомагатимуть прокурорам та слідчим і співпрацюватимуть із громадянським суспільством. Впровадження кращих світових практик допоможе нам досягти комплексного захисту постраждалих від сексуального насильства та ефективного розслідування злочинів сексуального насильства, пов’язаних із конфліктом", — сказано в повідомленні.

Венедіктова наголосила, що російські військові в Україні "використовують зґвалтування як зброю війни".

"Ми документуємо та розслідуємо такі воєнні злочини у Донецькій, Запорізькій, Київській, Луганській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях. Втім, ми розуміємо, що більшість потерпілих поки не звертаються до правоохоронців через страх та стрес після подібних звірств. І тільки створення безпечних умов для тих, хто вижив, зможе змінити цю ситуацію", — підкреслила генпрокурор.

Вона додала, що Офіс генпрокурора у співпраці з командою Праміли Паттен розробляє Стратегію щодо всебічного захисту жертв сексуального насильства у контексті збройного конфлікту.

Як повідомляла "ДС", ООН зафіксувала в Україні 124 випадки сексуального насильства внаслідок російської агресії. Однак, за даними Організації, це лише верхівка айсберга. Ці цифри не відбивають реальних масштабів насильства.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua