• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Судове переслідування Стерненка турбує майже половину українців, — опитування

Справою активіста і колишнього керівника одеського осередку "Правого сектора" Сергія Стерненка стурбовані 49% українців

Сергій Стерненко
Сергій Стерненко
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати дослідження, проведеного розумною платформою для соціологічних і маркетингових real time досліджень LibertyReport.ai 25-26 лютого, і представленого 26 лютого в програмі "Свобода слова Савіка Шустера", передає "ДС".

Лише 28% опитаних українців відповіли, що нічого не знають про цю справу, а байдужість стосовно цього питання висловили лише 23% респондентів. Отже, зараз це надзвичайно актуальна тема для України. З результатів опитування випливає, що чоловіки більш стурбовані цією судовою справою, ніж жінки: 55% і 44% відповідно. А вперше чують про неї – 37% опитаних жінок, проти 17% чоловіків. Якщо ж говорити про регіональний розподіл, то справою Стерненка стурбовані у західних регіонах України 61% респондентів проти 40% на півдні та 39% на сході України.

Справа Стерненка стала таким собі маркером загального ставлення українців до судової системи. Відповідно до результатів дослідження платформи LibertyReport.ai, у 61% українців за останні два роки знизився рівень довіри до вітчизняної судової системи. За словами соціологів, тема довіри до суддів актуалізувалася під час так званої конституційної кризи – нещодавнього протистояння Конституційного Суду України та Офісу Президента. Цікаво, що рівень недовіри майже однаковий для всіх груп опитаних, незалежно від статі, віку, регіону проживання та типу населеного пункту (місто чи село).

Важливо зазначити, що 41% респондентів не стикалися з судовою системою та не давали хабарі, серед опитаних: жінок – 45%, а чоловіків – 36%. Проте 7% громадян давали хабарі представникам судової системи. Здебільшого це чоловіки, їх 10%, жінок значно менше – 4%. Варто зауважити, що чим доросліша людина, тим частіше вона мала справу з судом. Серед населення віком 45-59 років 12% давали хабарі. Найменший відсоток тих, хто давав гроші у судах – молодь віком від 18 до 29, їх 3%. Людей у віці 30-44 років – 6%.

52% опитаних зізналися, що не давали хабарів зовсім (чоловіків – 54%, жінок – 51%). Найменший відсоток тих, хто не давав хабарів – на сході (47%), а найбільший – на півдні (60%). Варто звернути увагу на те, що значних відмінностей по регіонах немає.

Національне репрезентативне дослідження, результати якого відображають думку дорослих громадян України віком 18+. Дослідження проведено на real time платформі LibertyReport.ai, із застосуванням підходу "MIXED-MODE": опитування онлайн.

Нагадаємо, 23 лютого Приморський суд Одеси визнав Сергія Стерненка винним у справі про викрадення людини (районного депутата Костянтина Щербича, близького до одіозного мера Одеси Труханова) і засудив його до семи років і трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна.

Активіст заявив про свою невинність, назвавши справу проти себе політично мотивованою. Захист Стерненка стверджує, що під час слідства і судових засідань було допущено безліч процесуальних порушень.

Увечері 23 лютого у більш ніж 10 містах України пройшли акції протесту з вимогою звільнити Сергія Стерненка. Під час акції біля будівлі Офісу президента в Києві відбулися масові зіткнення, були затримані не менше 17 активістів.

У суботу, 27 лютого, в Києві пройшла акція на підтримку засудженого в Одесі активіста Сергія Стерненка, в якій взяли участь близько 10 тисяч осіб.

Мітингувальники спочатку зібралися під Офісом президента, а потім рушили до Офісу генпрокурора, де кидали у будівлю фаєри. Вони також вигукували гасла на адресу генерального прокурора Ірини Венедиктової та глави МВС Арсена Авакова.

Близько 15-ї години мітинг завершився. Наступну акцію анонсували на 9 березня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua