• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Побачення на карантині. Як змінилися онлайн-знайомства в сovid-епоху

Коронавірусні обмеження вплинули на сервіси онлайн-знайомств: вони пережили зростання інтересу і спробували пристосуватися до обмежень

Depositphotos
Реклама на dsnews.ua

Люди жадають спілкування

Популярний Instagram-акаунт newyorknico, який веде житель Нью-Йорку на імʼя Ніко, налічує понад півмільйона читачів. Шанувальники творчості цього фотографа сформували справжню спільноту. Поспілкувавшись з парою, яка познайомилася через його блог і пізніше почала зустрічатися, Nico вирішив знайомити інших людей в своєму Instagram. У своєму пості про щасливу парочку блогер запропонував іншим людям розповісти про себе і записувати короткі відео, які він розміщував в сторіз в своєму профайлі. Деякі з них доступні за хештегом #NewYorkNiConnections. На переконання автора, в період коронавірусних обмежень для знайомств і спілкування людей підходить будь-яка онлайн-платформа.

Не тільки Instagram став знайомити людей в період локдауна. Clubhouse теж почали активно використовувати для дейтингу, там зʼявилося кілька спеціальних кімнат для знайомств, наприклад NYU girls are roasting tech guys, а в деяких публікаціях Clubhouse вже стали називати «новим Tinder».

Коронавірусні обмеження сприяли зростанню популярності і традиційних сервісів знайомств. Користувачі в цілому стали більш активними в додатках для онлайн-дейтингу. Наприклад, за даними аналітичного сервісу Apptopia, в четвертому кварталі 2020 р. активність користувачів додатків для онлайн-знайомств виросла більш ніж на 12%, що стало рекордним показником зростання для цього сегмента за останні два роки. Ще однією вражаючою цифрою стало збільшення часу, який користувачі стали витрачати на такі програми, — він збільшився більш ніж на 13%. Тільки у Tinder, одного з найпопулярніших додатків для онлайн-знайомств, час, витрачений користувачами на спілкування всередині програми, збільшився на 32%.

У березні 2020 р. Tinder зафіксував найбільшу кількість «свайпів» за один день — 3 млрд. «Свайп» в цьому сервісі означає оцінку призначеного для користувача профайла. Кількість знайомств на OkCupid, іншій популярній дейтинговій платформі, з березня по травень 2020 р. зросла на 700%, а число відеодзвінків на сервісі Bumble зросло на 70%.

Відеозустрічі як заміна реальним побаченням

Коли рік тому світ засів перед екранами гаджетів, а назви Zoom, Microsoft Teams і Google Meet стали звичними елементами робочої рутини, дейтингові сервіси почали пристосовуватися до нових обмежень і запропонували функції відеоспілкування своїм клієнтам. Це стало головним трендом онлайн-дейтинг епохи коронавірусу. У липні 2020 р. Tinder запустив в обмеженому режимі функцію відеоспілкування під назвою Face to Face, що передбачає комунікацію без передачі номерів телефонів співрозмовників. Пізніше ця функція стала доступна всім користувачам програми.

Реклама на dsnews.ua

У компанії відзначили, що під час локдауну близько половини користувачів Tinder спілкувалися в чаті. Ще 40% планують продовжувати використовувати відео для знайомств, навіть коли пандемія закінчиться.

Відео зʼявилося на платформі знайомств Bumble, другій за популярністю в США, і відразу стало особливо популярною функцією серед користувачів. Канадський сервіс онлайн-знайомств Plenty of Fish запустив спеціальну функцію «дзвінки в режимі in-app» — відеозвʼязок всередині програми. Розробники сервісу відзначили, що кожного тижня число користувачів цієї функції зростало в середньому на 20%. Роком раніше відеоспілкування зʼявилося на платформі знайомств The League.

У той же час, розробники онлайн-платформ для знайомств відзначають, що багато користувачів стали більш обережні і не поспішають переходити до реальних зустрічей. Причому це повʼязано не тільки з триваючими обмеженнями в їх країнах. Опитування понад 70 тис. користувачів популярного дейтингового сервісу OkCupid показало, що 85% з них стали більш зацікавлені у встановленні емоційного звʼязку, а не фізичного. І одним із способів досягнення цього стали віртуальні побачення.

Такі побачення користувачі стали організовувати і за допомогою відеофункцій, доданих дейтинговими сервісами, і через інші сервіси відеокоммунікації. Опитування показало, що користувачі досить винахідливі у створенні таких зустрічей: вони не тільки спілкуються на різні теми, а ще й грають в ігри, вечеряють або примудряються організувати спільні перегляди фільмів.

Учасники опитування, проведеного OkCupid, відзначили, що серед найбільш бажаних способів проведення часу в ході віртуальних побачень вони вибирають ігри (31%), віртуальні вечері (30%), перегляд фільмів і телешоу (15%). Ну а найпопулярнішим заняттям в ході таких зустрічей був названий секс по телефону (51%).

Обережність і безпека — тренд нового часу

Другим трендом цифрових знайомств стала спроба забезпечити більш безпечне спілкування як всередині дейтингових платформ, так і на офлайнових побаченнях.

Найбільший дейтинговий сервіс Tinder нещодавно оголосив про запуск нової функції перевірки партнера перед побаченням. Людину перевірятимуть по імені і за номером телефону. За допомогою цієї функції користувачі Tinder зможуть перевіряти людей, які їх зацікавили, на наявність у них, наприклад, кримінального минулого. Така можливість стане доступною в результаті співпраці Tinder і Garbo — сервісу, який агрегує дані про злочини, а також про арешти, обвинувальні вироки, заборонні ордери та інші документи, навіть поліцейські рапорти.

Поки не зрозуміло, чи буде доступна нова функція всім або тільки платним користувачам сервісу. Компанія Match Group US, що володіє не тільки Tinder, а й іншими дейтинговимі сервісами — OkCupid, Hinge і Match, планує інтегрувати нову функцію і для них.

Щоб користувачі знову почали ходити на реальні побачення, Tinder повідомила про те, що роздасть їм більше тисячі наборів безкоштовних тестів на сovid. Ця акція стала можлива завдяки співпраці Tinder з Everlywell, виробником тесту на коронавірус із США. Початкова акція від Tinder була проведена лише 20 березня 2021 р., в день весняного рівнодення, але в компанії не виключають її повторення і пізніше.

Нові обличчя на ринку цифрових знайомств

Ще одним трендом цифрового дейтингу стала поява на ньому нових продуктів і зростання інтересу до тих, хто вийшов на ринок раніше.

Торік на ринок онлайн-дейтингу вийшла компанія Facebook. У жовтні сервіс знайомств Facebook Dating став доступний жителям Європи. Для американців сервіс стартував ще в 2019 р. У компанії вирішили скористатися тим, що вона дуже багато знає про своїх користувачів, і логічним чином порахували, що це знання допоможе їй в пошуку партнерів для них. Цей сервіс був черговим Tinder-клоном — сервісом, побудованим на оцінці профілів один одного і спілкуванні в разі обопільного збігу таких оцінок.

Однак великої популярності сервіс не завоював, а користувачі, які шукали онлайн-знайомств, як і раніше запускали Tinder, OkCupid або Hinge.

Уже в квітні 2021 р. компанія вирішила створити новий дейтинговий сервіс під назвою Sparked і назвала його сервісом «відеознайомств для добрих людей». Ця спроба Facebook відрізняється від попередніх. У новому, поки що експериментальному, сервісі не буде профайлів, можливості їх перегляду, особистих повідомлень і інших традиційних можливостей. За допомогою сервісу можна буде призначити людині відеопобачення на платформі і якщо воно пройде успішно, можна буде зареєструвати повторну відеозустріч. Перше побачення триватиме 4 хвилини, наступне — 10 хвилин. Яким чином люди зможуть знаходити один одного — в компанії не повідомляють, обмежуючись туманними коментарями про «спільні інтереси, події та групи».

Продукт російського підприємця Андрія Андрєєва Badoo переживав відтік аудиторії в 2019 р., але з початком пандемії інтерес до нього відновився і цей додаток увійшов до топ-10 найбільш популярних дейтингових сервісів в світі. Станом на грудень 2020 р. кількість його завантажень для iOS перевищила 700 тис., а для Android — 3 млн.

Крім лідерів ринку, зростання інтересу користувачів зафіксував французький додаток Happn, що використовує геолокацію для пошуку знайомств, і такі новинки, як Inner circle і Feels.

Майбутнє онлайн-знайомств

Навіть після завершення пандемії ринок цифрових знайомств буде демонструвати стійке зростання. Ще в 2019 р. дослідження Стенфордського університету показало, що користувачі будуть активно будувати відносини через онлайн-побачення, віддаючи перевагу такому спосіб знайомств.

Епоха коронавірусу показала, що цифрове спілкування може якщо не повністю, то частково замінити живу комунікацію. Очевидно, що можливість піти на реальне побачення завжди буде користуватися попитом у людей, коли вони отримають свободу пересування та подорожі. Однак спілкування і навіть побачення онлайн нікуди не подінуться і в майбутньому.

Сервіси цифрових знайомств у відповідь на подібні запити користувачів будуть пропонувати розширені функції онлайн-спілкування, в тому числі прямі трансляції. Такі функції можуть спочатку бути доступні на платній основі або в разі необмеження їх у часі.

Джесс Карбин (Jess Carbino), дослідниця і колишній соціолог Tinder і Bumble зазначає: «Пандемія просто створила середовище, в якому онлайн-побачення — єдиний спосіб познайомитися, тому що у них немає механізму, за допомогою якого можна зустрічатися з людьми в будь-якій соціальній ситуації. Однак інновації знайомств епохи пандемії далі будуть користуватися популярністю в нашому житті після пандемії».

Експерт впевнена, що навіть втома від дейтингових додатків, про яку говорили в попередні роки, не стане на заваді популярності цих сервісів, тепер вона трансформується у втому від живого спілкування і взаємодії з людьми. І саме дейтингові сервіси допоможуть швидше повернутися до спілкування в реальному світі.

    Реклама на dsnews.ua