• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Тури в глушину і тотальна дезінфекція. Що чекає туризм у 2021 році

У 2021 році в трендах буде внутрішній, агро- і екотуризм, дешеві тури і надчисті готелі

Фішкою туризму в 2021 році залишиться дотримання чистоти всюди, де тільки можна
Фішкою туризму в 2021 році залишиться дотримання чистоти всюди, де тільки можна / EPA/UPG
Реклама на dsnews.ua

Втрати туристичного сектора через пандемію Covid-19 в 2020 р. експерти ООН оцінили в приблизно $1 трлн. А згідно з прогнозом, опублікованим Statista, роботу втратять більше 100 млн працівників цієї галузі.

Ці цифри були озвучені ще в кінці літа. Більш точні дані з'являться трохи пізніше. Але вже зрозуміло, що туризму завдано колосальних збитків і компаніям доведеться пристосовуватися до нинішнього темпу, щоб хоч трохи компенсувати свої втрати.

Нехай вакцина вже є і ряд країн, ті ж США і Великобританія, вже почали її використовувати, 2021 р. збереже ряд рис року 2020-го. Ну, наприклад, більшість мандрівників, вибираючи місце для відпочинку, будуть дуже багато уваги приділяти тому, як влада приймаючої країни справляється з пандемією, а також тому, наскільки місцевий бізнес відповідальний і готовий забезпечити безпеку для клієнта.

Все блищить

Фішкою 2021 р. залишиться дотримання чистоти всюди, де тільки можна. Готелі, круїзні лайнери, хостели, власники апартаментів, тобто місць з високою "плинністю" туристів, повинні потурбуватися цим в першу чергу.

Отже чи не на кожному кроці повинні бути антисептики (і не незрозумілий, смердючий відвар, а дієвий засіб). Номери та квартири прибиратися, а білизна — пратися, будуть частіше й інтенсивніше.

Ні, звичайно, будуть скандали, викликані недбальством і лінню персоналу, але бізнес, який націлений заробити хоч щось в такій складній ситуації, вважатиме за краще бути вимогливішим.

Реклама на dsnews.ua

Не менше значення матиме транспортний сервіс. І тут на коні будуть ті, хто не поскупиться на чистий, надійний транспорт, який буде забирати гостей з аеропорту або з вокзалу.

Втім, крім безпосередньо дотримання заходів безпеки, важлива і комунікація. Турист повинен знати, що там-то і там-то є дуже серйозні заклади, які готові об стіну розбити заради нього і чітко прописують усі умови проживання.

Соціальне дистанціювання

Так, ми продовжимо шарахатися від людини, яка занадто близько підійшла до нас . Але є і позитив: деякі, можливо, нарешті зрозуміли, що таке особистий простір.

Необхідність в соціальному дистанціюванні, що переростає в потребу, буде одним з основоположних векторів туристичної індустрії в наступному році.

Туроператори та екскурсоводи будуть міняти формат своєї роботи і відмовлятися, в основному, від великих груп мандрівників. Або ж групи можуть складатися лише з "перевірених" туристів — тих, хто, наприклад, знайомі і довіряють один одному.

Відвідування великих, та й не тільки, міст, відомих своїми архітектурними шедеврами та історичними пам'ятками, не кане в Лету. Тяга до прекрасного може і поступається за силою тязі до приземлених розваг, але вона все ж досить міцна.

Тому поїздки до Відня, Будапешта, Праги, Гааги, Парижа будуть і в 2021 р. Просто маршрути будуть більш вигадливими. Гідам доведеться на повну котушку використовувати уяву, щоб клієнтам і краси міста показати, і уникати скупчень людей.

Дещо складніше буде домогтися дотримання соціального дистанціювання всередині приміщень, наприклад, в Луврі або в Тадж-Махалі. Навіть не складніше, а затратніше: це і витрати на заходи безпеки, і зниження потоку відвідувачів.

Що до готелів, то необхідність зменшити частоту особистих контактів призведе до зростання популярності різних мобільних додатків і розвитку робототехніки.

Внутрішній туризм

За даними Всесвітньої туристської організації (UNWTO), в першому кварталі 2020 р. кількість міжнародних поїздок скоротилася на 22%, а в кінці року це буде вже 58-78%.

Повторимося: вакцини вже створені і на підході ще кілька. Але з грудня Британія лякає весь світ новою та більш небезпечною мутацією Covid-19. А значить, локдаун тінню нависає над будь-якими планами вирушити за кордон.

Що теж слід врахувати туроператорам. А саме: як повернути клієнта, якщо кордони знову закриють.

З іншого боку, перманентна загроза застрягти за кордоном, як це було навесні, дозволяє внутрішньому туризму залишатися настільки ж актуальним, як і в 2020 р.

Та й в цілому, посидівши за закритими "дверима", люди відкрили для себе власну країну. Виявляється, є безліч прекрасних місць і пам'яток, які можна оглянути.

Так що в 2021 р. чимало людей вирішили не ризикувати даремно, а зосередитися на вивченні невідомих їм раніше куточків батьківщини.

Це стане додатковим ударом по авіакомпаніям і наземному транспорту, адже число внутрішніх рейсів знизиться, оскільки з міркувань безпеки частина мандрівників скористається особистим транспортом.

Але виграють місцеві економіки: музеї, готелі, ресторани та паби. У ситуації, коли саме малий і середній бізнес найбільш сильно попсувала пандемія, приплив коштів за рахунок внутрішнього туризму точно зайвим не буде.

Таким чином, замість іноземних туристів місцевий бізнес рятуватимуть свої.

Подалі і тихіше

Одна з найпопулярніших на сьогодні тенденцій в туризмі — поїздки і проживання у віддалених, небагатолюдних регіонах.

В принципі можна було віднести її до внутрішнього туризму, але насправді такий ось напіввідлюдкуватий відпочинок можливий і за кордоном — де-небудь на островах на кшталт Балі.

Плюс: зростає популярність агро- і екотуризму, або сільського та зеленого туризму, що є альтернативою відпочинку в містах або готелях на курортах.

Суть в тому, щоб відправитися подалі від міського шуму, настирливих людей і смороду машин — в глибинку. Знайти там невелику громаду, сім'ю, яка займається сільським господарством. І отримувати задоволення від відпочинку на природі, від простої фізичної праці і турбот.

Можна без гаджетів, якщо хочеться зовсім відключитися від усього світу. Тільки це складно. Адже гаджети всюди.

Ну, і ті, хто користується масовим переходом на "удаленку", можуть провести якісні зміни робочого середовища: сидіти під абрикосом на м'якій траві з ноутбуком на колінах.

Знижка на знижку

Пандемія зробила не одну дірку в кишенях як мандрівника, так і туристичних компаній.

Отже, намагатися компенсувати втрати за рахунок підвищення вартості своїх послуг — це вже вершина нахабства, жадібності і невміння, як то кажуть, "дивитися в завтрашній день".

До речі, так дуже часто працюють багато українських дрібних і малих бізнесменів: продати низьку якість за великі гроші, втратити клієнта і не думати про це.

Хоча так, по всьому світу таких геніїв бізнесу зустрічається чимало. Незважаючи на те, що сам по собі світ уже давно став маленькою блакитною кулькою, і не складе особливих труднощів знайти в мережі якісь негативні відгуки і історії про постачальника послуг.

Тому компаніям з туристичної галузі куди вигідніше буде заробити трохи менше і навіть запропонувати суттєві знижки, аби заманити до себе клієнтів. І це значить, що в 2021 р. нас чекає велика кількість вигідних пропозицій відпочити на курорті, в круїзі, відвідати історичні пам'ятки і т. д.

Тут вже нічого не змінити. З коронакризи світ буде виходити повільніше і навіть довше, ніж з фінансової кризи 2008-2009 рр. Хто проявить терпіння і підлаштується під обставини, той зможе встати на ноги. Хто ні — втратить бізнес.

    Реклама на dsnews.ua