• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

У фотопастки зони відчуження ЧАЕС потрапило стадо здичавілих корів

Зі світлин можна зробити висновок, що тваринам живеться непогано і почуваються вони у комфорті

Здичавіле стадо корів
Здичавіле стадо корів
Реклама на dsnews.ua

Стадо диких корів живуть і пасуться в околицях Чорнобиля – там, де і звикли. Моніторинг науковців та світлини з фотопасток це підтверджують, передає "ДС" за інформацією Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Як розповідають науковці, дві родини самоселів тримали свійських корів у Чорнобилі та селі Луб’янка (в останньому було 7 голів). Коли у 2016 році померли їх господарі, стадо почало жити на волі.

Тварини належать до поширеної на Поліссі української чорно-рябої молочної породи. У передвоєнні часи стадо налічувало до 20 голів. Вони навчились виживати без людей, адже предки корів – вихідці з дикої природи. За кілька років стадо настільки здичавіло, що при появі людини чи автомобіля прудко втікало в найближчі хащі.

На території зони відчуження чимало покинутих будівель, які стадо використовує для захисту від вітру та опадів. Кормів на заповідній території вдосталь. Навіть взимку, коли випадає сніг, тварини викопують суху траву копитами.

У корів нема потреби доїтися. Їх цикл лактації нормалізується і прив’язаний до народження телят. З кінця 2018 року за унікальними мешканцями Зони спостерігають фахівці Заповідника. Їх висновок: корови здорові, здатні захищати себе і своїх телят. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua