• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У футболі дозволили робити по п'ять замін: офіційно та постійно

У футболі ввели правило на постійній основі, згідно з яким команді дозволяється проводити до п'яти замін в офіційних іграх

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Так, Міжнародна рада футбольних асоціацій (IFAB) на 136-х загальних зборах у Катарі внесла зміни до правил футболу щодо кількості замін, передає "ДС" з посиланням на сайт IFAB.

Починаючи з сезону 2022/23 (1 липня), командам протягом основного часу матчу буде дозволено виконувати 5 замін.

Це правило через пандемію коронавірусу було тимчасово запроваджено ще у травні 2020 року, а тепер його ратифікували на постійній основі. До цього дозволялося проводити 3 заміни.

Проте є й обмеження – для заміни передбачено лише 3 слоти, а також заміни у перерві між таймами.

Крім того, збільшено кількість запасних – на розгляд організатора змагань із 12 до 15.

Також на зборах порушувалося питання прояву неповаги до суддів та їхньої безпеки. Зазначається, що будуть розроблені ініціативи щодо вирішення цієї проблеми, включаючи можливі випробування з натільними камерами арбітрів.

Також учасники заходу обговорили випробування замін через струс мозку і можливі трактування правила офсайду. Досліджувати питання замін через струс мозку будуть продовжувати до серпня 2023 року для отримання більшого обсягу інформації.

Були обговорені й інші новації: пояснення певних суддівських рішень під час матчу, більш справедливий підрахунок ігрового часу та введення м'яча в гру з ауту ногами. Тестування таких потенційних нововведень триватиме.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua